Jak wstępnie wypełnić odpowiedzi w Formularzach Google

Jeśli wysyłasz Formularze Google, które wymagają tych samych odpowiedzi, możesz zaoszczędzić czas osób odpowiadających, wstępnie wypełniając określone pola.

Czasami formularz Google służy po prostu do zbierania opinii w drodze prostej ankiety. W innych przypadkach preferowanym sposobem śledzenia postępu pracy i realizacji zgłoszeń jest formularz Google.

Niezależnie od tego, czy śledzisz postęp, czy chcesz rejestrować wykonanie innego, powtarzalnego zadania, możesz wstępnie wypełnić formularz Google przed jego wysłaniem. Zaoszczędzi to czas i wysiłek respondentów, ponieważ będą mogli uniknąć konieczności każdorazowego wypełniania każdego wpisu w formularzu.

Poniżej opisano, jak wstępnie wypełnić formularz Google odpowiedziami na pytania przed jego wysłaniem.

Jak skonfigurować formularz Google ze wstępnie wypełnionymi odpowiedziami

Jeśli zdecydowałeś się na korzystanie z Formularzy Google w swojej firmie, dobrym pomysłem może być wstępne wypełnienie formularza Google przed jego wysłaniem. Jest to łatwe i można to zrobić za pomocą kilku kliknięć. Oto, jak wstępnie wypełnić formularz Google, jeśli jesteś jego właścicielem, to znaczy, jeśli go utworzyłeś lub masz uprawnienia do edycji.

 • Otworzyć Formularz Google stworzyłeś.
 • Kliknij menu z trzema kropkami i wybierz opcję Uzyskaj wstępnie wypełniony link.
 • Otworzy się nowe okno/zakładka z podglądem formularza.
 • Wybierz odpowiedzi, które chcesz wstępnie wypełnić, i kliknij przycisk Uzyskaj link na dole.
 • Zostanie wygenerowany link do wstępnie wypełnionego formularza Google. Kliknij Kopiuj link.
 • Skopiuj ten link do pliku tekstowego lub słownego i użyj go do przesyłania odpowiedzi do Formularza Google, aby zaoszczędzić czas podczas gromadzenia potrzebnych informacji.
 • Jeśli potrzebujesz większej siły w kontaktach ze swoim menedżerem kwestionariuszy, możesz skorzystać z kilku świetnych dodatków do Formularzy Google.

  Przechwytywanie danych dotyczących powtarzających się zadań jest łatwiejsze dzięki wstępnie wypełnionemu formularzowi Google

  Wstępne wypełnienie formularza Google przed jego wysłaniem jest szczególnie przydatne do śledzenia danych o zleceniach pracy, gdy problem najczęściej jest taki sam. Ta prosta metoda wstępnego wypełnienia formularza Google typowymi, powtarzającymi się odpowiedziami może zaoszczędzić Tobie lub Twoim pracownikom żmudnego wysiłku związanego z wielokrotnym wybieraniem.

  x