Udostępnij teraz w social media:

Chrome ma kilka funkcji eksperymentalnych, z których użytkownicy mogą skorzystać, jeśli chcą wcześniej przetestować funkcje. FacePause to rozszerzenie Chrome, które wykorzystuje eksperymentalną funkcję przeglądarki, która może między innymi wykrywać ruch twarzy. Może automatycznie wstrzymywać YouTube, gdy odwrócisz wzrok od ekranu. Aby móc korzystać z tego rozszerzenia, musi mieć dostęp do Twojej kamery internetowej i oczywiście musisz mieć kamerę internetową podłączoną do systemu. Wykorzystuje funkcję eksperymentalną, a samo rozszerzenie jest eksperymentalne, ale to nie znaczy, że jest to wrak pociągu, który prawie nigdy nie reaguje. Działa świetnie i jest bardzo responsywny.

Sprawdź -   Jak przypinać / odpinać kanały listy z aplikacji Twittera

Włącz eksperymentalne funkcje platformy internetowej

Otwórz Chrome i przejdź na następną stronę. Włącz eksperymentalne funkcje platformy internetowej i ponownie uruchom Chrome.

 chrome://flags/#enable-experimental-web-platform-features

Wstrzymaj YouTube, gdy spojrzysz w bok

Kolejny, zainstaluj FacePause i odwiedź YouTube. U dołu zobaczysz małe wyskakujące okienko z przełącznikiem, który włączy rozszerzenie. Przy pierwszym włączeniu może być konieczne zezwolenie Chrome na dostęp do kamery internetowej. Przy pierwszym uruchomieniu upewnij się, że patrzysz bezpośrednio na swoją kamerę internetową, aby wiedziała, na co zwrócić uwagę, aby wiedzieć, czy patrzysz na ekran, czy nie.

Po zakończeniu skanowania jest gotowy do użycia.

Odtwórz film z YouTube, a za każdym razem, gdy odwrócisz wzrok, zostanie automatycznie wstrzymany. Działa to nie tylko wtedy, gdy odwracasz wzrok, ale także gdy wstajesz i odchodzisz od biurka lub schylasz się, aby coś podnieść. Przedłużenie może wykryć, kiedy twarz jest nieobecna, i może powiedzieć, kiedy patrzy na Twój profil boczny zamiast na profil przedni.

Sprawdź -   Jak wykonać kopię zapasową ustawień Snap Snap w systemie Linux

Rozszerzenie jest bardzo responsywne; nie będziesz musiał czekać, aż zatrzyma wideo. Coś podobnego istnieje od jakiegoś czasu, z wyjątkiem tego, że działa z gestami dłoni. Flutter to popularna aplikacja dostępna zarówno dla komputerów Mac, jak i Windows, która może wstrzymywać YouTube i inne witryny i aplikacje do strumieniowego przesyłania multimediów, jeśli podasz rękę do kamery internetowej.

Aplikacje takie jak ta działają w oparciu o kamerę internetową i, co zrozumiałe, niewiele osób może być zadowolonych z tego, że ich kamera internetowa jest włączona przez cały czas. Wiele osób woli zakrywać swoje aparaty, chyba że ich używają. Wygląda na to, że nikt nie pracuje na sprzęcie, który działa specjalnie do rozpoznawania gestów dłoni lub czegokolwiek w tym rodzaju, więc kamery internetowe prawdopodobnie będą sprzętem używanym do implementacji takich funkcji. Są futurystyczne, ale wymagają od użytkowników zaufania, że ​​ich kamery internetowe nie stanowią zagrożenia dla bezpieczeństwa.

Sprawdź -   Jak zatrzymać otwieranie Dropbox podczas uruchamiania w systemie Windows lub Mac