Jak wybrać, które przełączniki pojawiają się w szybkich ustawieniach w systemie Android 7.0

Udostępnij teraz w social media:


Android 6.0 wprowadził pomocne małe kafelki w panelu powiadomień, które umożliwiały użytkownikom dostęp i przełączanie często używanych ustawień. Ponieważ dostęp do panelu powiadomień można uzyskać z poziomu dowolnej aplikacji, dostęp do tych kafelków jest bardzo wygodny. W systemie Android 7.0 ta sama funkcja została nieznacznie zmodyfikowana, dzięki czemu można uzyskać dostęp do pięciu z tych kafelków bez konieczności przeciągania całego panelu powiadomień w dół. Wcześniej trzeba było otworzyć panel do końca, aby uzyskać dostęp do kafelków, co zwykle wymagało dwóch gestów machnięcia; jeden, aby otworzyć panel powiadomień, a drugi, aby go rozwinąć. Dostęp do szybkich ustawień jest łatwiejszy, ale jest miejsce tylko na pięć płytek. Oto, jak możesz zmienić ich kolejność i wyświetlić preferowane w szybkich ustawieniach.

  Jak zmienić głos Asystenta Google [Android]

Panel Szybkie ustawienia jest pokazany na zrzucie ekranu po lewej stronie, a cała lista kafelków, które otrzymasz w panelu powiadomień, jest pokazana na zrzucie ekranu po prawej stronie.

Aby uzyskać dostęp do szybkich ustawień, wystarczy niewielkim ruchem otworzyć panel powiadomień. Aby uzyskać dostęp do całego panelu, musisz przeciągnąć panel powiadomień, aby go rozwinąć.

szybkie ustawienia android 7 Kafelki panelu powiadomień Android 7

Aby zmienić przełączniki wyświetlane w Szybkich ustawieniach, otwórz panel powiadomień i przeciągnij go w dół, aby uzyskać dostęp do kafelków. Stuknij przycisk Edytuj w prawym dolnym rogu. Sekcja kafelków rozszerzy się, pokazując dodatkowe kafelki, które można dodać, ale nie musisz tego robić.

W trybie edycji możesz dowolnie zmieniać układ kafelków. Pierwsze pięć kafelków, które pojawiają się na pierwszej stronie panelu powiadomień, to te, które pojawiają się w Szybkich ustawieniach. Jeśli chcesz, aby kafelek orientacji ekranu był pierwszym w szybkich ustawieniach, po prostu przeciągnij go i upuść, aby pojawił się w lewym górnym rogu. Powtórz te czynności dla pięciu najczęściej używanych przełączników i wyjdź z trybu edycji. To wszystko.

  Jak skonfigurować dostęp do poczty e-mail iCloud na Androidzie

x