Jak wyciąć hałas dzięki listom na Twitterze

Udostępnij teraz w social media:

Twitter to dynamiczna sieć, która nigdy się nie zatrzymuje, co może być przytłaczające. Śledzenie ważnych tematów jest trudne. W tym miejscu mogą się przydać listy – ułatwiają porządkowanie źródła.

Dlaczego warto korzystać z list na Twitterze

Kiedy Twitter był nowy, można było śledzić wszystkich, których uważasz za interesujących, i czytać wszystkie ich tweety. Wraz z rozwojem Twittera stało się to nie do utrzymania i wkrótce poczuliśmy zalew wiadomości, które łatwo było przeoczyć.

Dzięki listom na Twitterze możesz oddzielić poszczególne konta od innych i przekształcić ten potop w małą strużkę skupioną wokół jednego tematu. Możesz także łatwo dodawać konta do list na Twitterze zamiast ich śledzić. Oznacza to, że tweety wysyłane przez konta z tej listy pojawiają się tylko tam, dzięki czemu nie znajdują się na głównej osi czasu.

  Jak pobrać film z Twittera

Możliwe zastosowania list na Twitterze obejmują:

Sport: Czy śledzisz mnóstwo kont piłkarskich, które zanieczyszczają Twój kanał? Utwórz nową listę na Twitterze i dodaj je do niej. W ten sposób nigdy nie przegapisz najnowszych wiadomości sportowych, ale nie zapełnią one Twojego kanału.
Wydarzenia: dodaj wszystkich uczestników wydarzenia do listy na Twitterze, zachowując wszystkie ich tweety w jednym miejscu.
Katalogi: dodaj wszystkich swoich współpracowników do specjalnej listy na Twitterze. Jeśli upublicznisz tę listę, ludzie będą mogli śledzić najnowsze wydarzenia w Twojej firmie.
Konkurenci: Chcesz mieć oko na konkurencję, nie śledząc jej? Jest na to lista na Twitterze.
Gwiazdy: Nie ma nic złego w śledzeniu najnowszych plotek o celebrytach, jeśli to twoja grzeszna przyjemność. A dzięki listom na Twitterze nie musi przeszkadzać w ważniejszych sprawach.

Twitter umożliwia tworzenie do 1000 różnych list, a każda z nich może mieć do 5000 kont. Oto jak się toczyć.

Jak stworzyć listę na Twitterze

Proces tworzenia nowych list na Twitterze w Internecie iw aplikacji Twitter jest prawie identyczny. Po drodze przedstawimy wszelkie różnice.

  Jak uzyskać dostęp do zakładek Twittera na pulpicie

Wizyta twitter.com i kliknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu strony. Kliknij „Listy” w menu rozwijanym. Jeśli korzystasz z telefonu komórkowego, ikona Twojego profilu znajduje się po lewej stronie, a przycisk „Listy” znajduje się pod nią.

Kliknij przycisk „Utwórz nową listę” w prawej części strony. Na telefonie komórkowym przycisk znajduje się u dołu ekranu.

Kliknij Stuknij ikonę Nowa lista w mobilnej wersji Twittera.

Wprowadź nazwę listy i opcjonalny opis, jeśli chcesz. Wybierz „Publiczne” lub „Prywatne” (to jest pole wyboru w systemie Android), aby kontrolować, kto może zobaczyć listę i konta, które się na niej znajdują. Kliknij „Zapisz listę”, aby zakończyć, lub „Gotowe”, jeśli korzystasz z telefonu komórkowego.

Wpisz nazwę i opis swojej listy, czy to jest

Po utworzeniu pierwszej listy nadszedł czas, aby dodać kilka kont.

Jak dodawać lub usuwać konta z listy

Przejdź do profilu osoby, którą chcesz dodać do listy. Kliknij trzy pionowe kropki po prawej stronie strony profilu konta (lub dotknij wielokropka na telefonie komórkowym), a następnie kliknij przycisk „Dodaj / Usuń z list”.

Kliknij trzy pionowe kropki po prawej stronie strony profilu konta, które chcesz dodać.Kliknij

Kliknij (lub dotknij) listę, do której chcesz kogoś dodać. Jeśli chcesz utworzyć nową listę, kliknij przycisk „Utwórz listę” (lub dotknij ikonę „Nowa” na telefonie komórkowym). Kliknij (lub dotknij), aby odznaczyć listę, z której chcesz kogoś usunąć.

  Zdalne kończenie sesji Gmaila, Facebooka, LinkedIn i Twittera w Internecie i aplikacji

Kliknij listę, z której chcesz kogoś dodać lub z której chcesz usunąć.

Zamknij okno, aby zapisać zmiany lub naciśnij przycisk „Gotowe” na telefonie komórkowym.

Jak wyświetlić listę

Aby wyświetlić jedną ze swoich list, kliknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu twitter.com, a następnie kliknij „Listy” w menu rozwijanym. Profil i przyciski „Listy” znajdują się po lewej stronie, jeśli korzystasz z aplikacji mobilnej.

Kliknij swoje zdjęcie profilowe na Twitterze, a następnie kliknij

Kliknij listę, którą chcesz zobaczyć.

Kliknij listę, którą chcesz zobaczyć.

Wyświetlane są wszystkie tweety z kont na tej liście.

Listy na Twitterze można pójść o krok dalej, używając Tweetdeck, którego właścicielem jest Twitter. Tweetdeck został zaprojektowany z myślą o tych, którzy potrzebują większej elastyczności i jest szczególnie dobry, jeśli chodzi o listy. Może wyświetlać wiele list jednocześnie, w przeciwieństwie do głównej witryny Twittera. Każda lista automatycznie przesyła strumieniowo nowe tweety w miarę ich pojawiania się, więc nigdy niczego nie przegapisz. Jedynym minusem jest to, że nie jest dostępny na urządzeniach mobilnych.

x