Jak wyciszyć adres e-mail w Gmailu

Gmail ma funkcję, która pozwala wyciszyć wątek e-mail lub rozmowę. Umożliwia to wyłączenie powiadomień dla wiadomości e-mail, których jesteś adresatem, ale które nie mają z tobą nic wspólnego. Wiadomości wciąż docierają do skrzynki odbiorczej i możesz je przeczytać w dowolnym momencie. Ta funkcja wyciszenia działa tylko w przypadku wątku e-mail. Jeśli chcesz wyciszyć adres e-mail, aby nie otrzymywać już powiadomień, gdy otrzymasz od niego wiadomość e-mail, ale nie chcesz oznaczać go jako spam ani blokować, musisz wykazać się kreatywnością dzięki filtrom i może także użyć etykiety.

Wycisz adres e-mail

Otwórz Gmaila i otwórz wiadomość od nadawcy, od którego chcesz wyciszyć wiadomości e-mail. Kliknij przycisk więcej opcji (trzy kropki) iz menu wybierz opcję „Filtruj wiadomości takie jak to”.

W otwartym panelu opcji kliknij przycisk „Utwórz filtr”.

Panel opcji zmieni się, aby pokazać, co potrafi filtr. Aby wyciszyć wiadomości e-mail z adresu e-mail, musisz wybrać opcję „Pomiń skrzynkę odbiorczą (zarchiwizuj)”. Spowoduje to automatyczne zarchiwizowanie wiadomości i nie będziesz otrzymywać alertów. Wiadomość nie zostanie oznaczona jako przeczytana, więc jeśli chcesz, aby oznaczono ją również jako przeczytaną, wybierz opcję „Oznacz jako przeczytaną”.

Wreszcie, musisz aktywnie reagować na przyszłe scenariusze, w których możesz potrzebować wrócić i przeczytać te wiadomości. Aby ułatwić ich odnalezienie, posortuj je do folderu. Wybierz opcję „Zastosuj etykietę” i otwórz menu obok niej. Wybierz istniejącą etykietę lub utwórz nową. To zależy od Ciebie. Możesz włączyć inne opcje w tym panelu, jeśli chcesz, ale te trzy są wystarczające do tego, co próbujemy zrobić. Kliknij „Utwórz filtr”, aby nie przejmować się wiadomościami e-mail z tego konkretnego adresu.

Powinieneś zachować ostrożność, używając takich filtrów. Najlepiej nadają się one do wiadomości e-mail wysyłających automatyczne wiadomości, ale można ich używać na dowolnym typie nadawcy / adresu e-mail.

Jeśli w dowolnym momencie chcesz usunąć filtr, kliknij przycisk koła zębatego w interfejsie internetowym Gmaila i wybierz z menu Ustawienia. Przejdź do karty „Filtry i zablokowane adresy” i usuń filtr kierujący na wiadomość e-mail, dla której chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych wiadomościach.