Jak wyciszyć głośność, dotykając tylnej części iPhone’a

Udostępnij teraz w social media:

Chcesz szybko wyciszyć telefon? Jeśli korzystasz z systemu iOS 14 lub nowszego na telefonie iPhone 8 lub nowszym, możesz wyciszyć głośność, dotykając tylnej części telefonu dwa lub trzy razy. Jest to możliwe dzięki funkcji o nazwie Back Tap i niestandardowemu skrótowi, który jest łatwy do utworzenia. Skonfigurujmy to wszystko!

Jak działa Back Tap?

Back Tap to funkcja ułatwień dostępu w telefonie iPhone, która wykrywa stuknięcia palcem w tył telefonu iPhone za pomocą wbudowanego akcelerometru. Działa na iPhonie 8 i nowszych modelach. W Ustawieniach możesz skonfigurować Wstecz Stuknij, aby używać dwóch lub trzech dotknięć i uruchamiać różne akcje, w tym niestandardowe skróty. W ten sposób skonfigurujemy przełącznik wyciszania dla głośności Twojego iPhone’a.

Uzyskaj niestandardowy skrót wyciszania

Zanim skonfigurujemy Back Tap w Ustawieniach, musimy ustawić niestandardowy skrót, który wycisza telefon po uruchomieniu, a następnie wyłącza wyciszenie po ponownym uruchomieniu. Aby zaoszczędzić czas, możesz pobrać nasz niestandardowy skrót newsblog.pl „Mute Toggle”. Jeśli jednak wolisz zbudować go ręcznie, zobaczysz cały kod poniżej.

  Jak zdobyć podstawowe czcionki Microsoft w systemie Linux

Aby pobrać nasz niestandardowy skrót, musisz włączyć „niezaufane skróty” w Ustawieniach. Umożliwi to pobieranie skrótów udostępnionych przez inne osoby w iCloud, które nie zostały zweryfikowane przez Apple.

Firma Apple jest ostrożna, ponieważ niektóre skróty mogą powodować złośliwe działanie na telefonie. W takim przypadku otrzymujesz nieszkodliwy skrót wyciszający. Poniżej wyjaśnimy, jak to działa.

Najpierw otwórz „Ustawienia” i kliknij „Skróty”.

Włącz opcję „Zezwalaj na niezaufane skróty”. Gdy skończymy, możesz wrócić do tego ustawienia i ponownie je wyłączyć, jeśli wolisz.

(Jeśli opcja „Zezwalaj na niezaufane skróty” jest wyszarzona, otwórz aplikację Skróty i wybierz dowolny skrót z Galerii, a następnie uruchom ją. Następnie wróć do Ustawień, a przełącznik powinien być aktywny).

Włącz

Kolejny, odwiedź ten link iCloud na swoim iPhonie i dotknij „Pobierz skrót”, aby pobrać niestandardowy skrót przełączania wyciszania.

Otworzy się aplikacja Skróty. Zobaczysz okno „Dodaj skrót”, które umożliwia ocenę skrótu przed dodaniem go do urządzenia. Przewiń w dół i kliknij „Dodaj niezaufany skrót”.

Kran

Skrót „Mute Toggle” zostanie dodany do listy w aplikacji Skróty. Ponownie, jeśli wolisz, możesz wrócić do Ustawień i wyłączyć opcję „Zezwalaj na niezaufane skróty” ze względów bezpieczeństwa.

Jak działa skrót wyciszania i jak go dostosować

Nie musisz rozumieć skrótu Mute Toggle, aby go używać, ale dla tych, którzy chcą dostosować jego działanie, oto nieco więcej informacji. (Ponownie, możesz zbudować ten skrót ręcznie, korzystając z poniższego kodu, jeśli nie chcesz go pobierać z powyższego łącza).

  Jak wyłączyć tło pulpitu w systemie Windows 10

Skrót to bieżąca głośność telefonu iPhone i ustawia ją na zmienną o nazwie „CurrVolume”. Następnie wykonuje instrukcję Jeśli-To. Na przykład, jeśli bieżąca głośność nie jest jeszcze 0 (wyciszona), ustawia głośność na 0%, wyciszając telefon.

W przeciwnym razie skrót zakłada, że ​​telefon jest wyciszony i ustawia głośność na 50%.

Plik

Gdy już masz skrót, możesz dostosować głośność, przy której Twój iPhone zostanie ustawiony po wyłączeniu wyciszenia. Jest to ustawione na 50%, ale możesz wybrać dowolną wartość.

Aby to zmienić, przewiń w dół w kodzie do „Ustaw głośność na 50%” i ​​dotknij „50%”.

Kran

Powyżej pojawi się suwak, dzięki czemu możesz ustawić głośność, która nie jest wyciszona, w dowolnym miejscu w zakresie 1-100%, przy czym 0% oznacza cichą, a 100% pełną głośność.

Dostosuj suwak w Skrótach, aby zmienić wyciszony poziom głośności.

Po ustawieniu głośności dotknij „Gotowe” w prawym górnym rogu i gotowe!

Zwróć uwagę, że przywrócenie pierwotnej głośności po wyłączeniu wyciszenia wymaga radykalnego zwiększenia złożoności skrótu. Dzieje się tak, ponieważ zmienne takie jak „CurrVolume” nie są zachowywane między wykonaniami skrótów, więc pominęliśmy tę metodę tutaj.

  Jak odkładać wiadomości e-mail w Gmailu

Następnie skonfigurujemy sposób aktywacji skrótu.

Konfiguracja Wstecz Naciśnij, aby uruchomić skrót wyciszania

Teraz, gdy masz już skrót Mute Toggle, możemy skonfigurować Back Tap, aby go aktywować. Aby to zrobić, otwórz „Ustawienia”.

Kran

Następnie dotknij Dostępność> Dotyk.

Kran

Wybierz „Back Tap”.

Kran

Wybierz, czy „Podwójne stuknięcie” czy „Potrójne stuknięcie” wyciszy Twój iPhone.

Wybierz

Następnie przewiń do sekcji „Skróty” i dotknij utworzonego skrótu „Przełącz wyciszanie”.

Kran

Wskaż „Wstecz”, aby upewnić się, że zmiana została zarejestrowana, a następnie zamknij Ustawienia.

Teraz, gdy dwukrotnie lub trzykrotnie stukniesz tył iPhone’a, głośność zostanie wyciszona. Stuknij dwukrotnie lub trzykrotnie ponownie, aby przywrócić głośność do wartości procentowej ustawionej w skrócie (domyślnie 50%).

x