Jak wyciszyć inne osoby w Google Meet

Podczas udziału w wideokonferencji za pomocą Google Meet, wcześniej znanego jako Hangouts Meet, czasami kanały wideo innych osób stają się zbyt głośne lub uciążliwe. Być może odeszli, aby uciszyć szczekającego psa, albo przerywają i wymagają umiaru. W takim przypadku możesz wyciszyć mikrofon. Oto jak.

Zasady wyciszania innych osób w Google Meet

W złym kontekście wyciszenie kogoś innego w Google Meet może zostać odebrane niewłaściwie. Zanim więc to zrobisz, upewnij się, że dokładnie wiesz, jak działa ta funkcja. Oto kilka wskazówek:

Każdy uczestnik konferencji Google Meet może wyciszyć każdego innego.
Jeśli kogoś wyciszysz, nikt na konferencji nie będzie mógł go usłyszeć.
Gdy kogoś wyciszysz, wszyscy zostaną powiadomieni o wyciszeniu tej osoby.
Nie możesz wyłączyć wyciszenia kogoś, kto został wyciszony. Muszą wyłączyć wyciszenie. Google twierdzi, że dzieje się tak ze względu na ochronę prywatności.

Jak wyciszyć kogoś w Google Meet

Jeśli rozumiesz potencjalne zagrożenia społeczne i nadal chcesz się tym zająć, oto jak kogoś wyciszyć. Ta metoda działa na komputerach Mac, PC, iPad lub Android, które mają podobny układ.

Najpierw kliknij lub naciśnij ikonę Osoby w prawej górnej części okna Google Meet.

Menu z listą spotkania, uczestnicy otworzą się po prawej stronie okna. Kliknij lub dotknij nazwiska osoby, którą chcesz wyciszyć.

Kliknij Osoba w Google Meet, którą chcesz wyciszyć

Pod nazwiskiem osoby na liście pojawią się trzy ikony. Stuknij środkową ikonę, która wygląda jak mikrofon.

Przycisk wyciszania kliknięcia w Google Meet

Pojawi się ostrzeżenie przypominające, że wykonanie tej czynności spowoduje wyciszenie osoby dla wszystkich w połączeniu i że osoba, którą wyciszasz, jest jedyną, która może wyłączyć wyciszenie.

Jeśli chcesz je wyciszyć, kliknij lub naciśnij przycisk „Wycisz”.

Ostrzeżenie o wyciszeniu w Google Meet

Mikrofon osoby zostanie wyłączony (wyciszony), a wszyscy uczestnicy spotkania zostaną powiadomieni. Pamiętaj, tylko osoba, która została wyciszona, może wyłączyć wyciszenie.

Co zrobić, jeśli zostałeś wyciszony w Google Meet

Jeśli ktoś inny na spotkaniu Cię wyciszy, nikt Cię nie słyszy, a ikona mikrofonu będzie czerwona lub przekreślona. Na szczęście możesz ponownie włączyć mikrofon, klikając lub dotykając ikony mikrofonu na pasku narzędzi u dołu ekranu.

(Jeśli pasek narzędzi nie jest widoczny, najedź kursorem na dolną krawędź okna Google Meet lub dotknij go, aby go wyświetlić).

Kliknij przycisk mikrofonu, aby wyłączyć wyciszenie w Google Meet

Możesz teraz wznowić mówienie / śpiewanie / granie na ukulele i wszyscy znów cię usłyszą.

x