12/08/2021

Jak wyciszyć mikrofon w systemie Windows 10 za pomocą skrótu klawiaturowego

Udostępnij teraz w social media:

Klawiatury mają dedykowany klawisz do wyciszania dźwięku z głośników. Nawet jeśli nie są dostarczane ze specjalnymi klawiszami, nadal mają rząd klawiszy funkcyjnych (fn), które pełnią również funkcję kontrolek do zarządzania multimediami. Jeden z tych klawiszy będzie w stanie wyciszyć głośniki.

Podobny klawisz nie istnieje do wyciszania mikrofonu. Dzieje się tak głównie dlatego, że mikrofon nie jest zawsze włączony. Włącza się tylko wtedy, gdy aplikacja uzyskuje do niego dostęp.

Dlatego oczekuje się, że użytkownicy będą używać przycisku wyciszania w aplikacji. To oczywiście działa, ale nie jest szybkie.

Jak wyciszyć mikrofon w systemie Windows 10

Prawdopodobnie będziesz musiał kliknąć przycisk myszą, a to nie jest tak szybkie jak skrót klawiaturowy. Oto jak wyciszyć i wyłączyć wyciszenie mikrofonu za pomocą skrótu klawiaturowego w systemie Windows 10.

POWIĄZANE: Chcesz wyciszyć / wyłączyć wyciszenie mikrofonu za pomocą skrótu klawiaturowego w systemie macOS?

Jak wyciszyć mikrofon za pomocą skrótu klawiaturowego

Aby wyciszyć / wyłączyć wyciszenie mikrofonu za pomocą skrótu klawiaturowego, użyjemy bezpłatnej aplikacji o nazwie MicMute. Ściągnij i zainstaluj.

Aplikacja działa w zasobniku systemowym i dodaje do niej ikonę mikrofonu. Możesz uzyskać dostęp do ustawień aplikacji i skonfigurować skrót klawiaturowy za pomocą tej ikony, a także pokaże Ci bieżący stan mikrofonu.

Czarny oznacza, że ​​mikrofon jest wyłączony, a czerwony – włączony.

Sprawdź -   Jak włączyć natywne powiadomienia systemu Windows 10 dla przeglądarki Chrome

Aplikacja ma kilka przydatnych funkcji, np. Może wyciszyć mikrofon natychmiast po uruchomieniu, może wyświetlić listę wykrytych urządzeń wejściowych audio i ma tryb „Naciśnij i mów”, w którym mikrofon działa tylko wtedy, gdy przycisk jest wciśnięty.

Aby skonfigurować skrót do wyciszania / wyłączania wyciszenia mikrofonu, kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę aplikacji w zasobniku systemowym i wybierz „Ustaw skrót”.

Otworzy się małe okno. Kliknij w nim i naciśnij klawisz lub klawisze, których chcesz użyć do wyciszenia / wyłączenia wyciszenia mikrofonu. Aplikacja może wykrywać zwykłe klawisze na klawiaturze, a także może działać ze specjalnymi klawiszami na klawiaturze.

Udało mi się powiązać przycisk wyciszania / wyłączania wyciszenia głośnika na mojej klawiaturze z tą aplikacją, a kiedy go stukam, teraz wycisza i wyłącza jednocześnie głośniki i mikrofon.

Sprawdź -   Jak wyłączyć funkcję łączenia telefonu w systemie Windows 10

Za każdym razem, gdy mikrofon jest wyciszony lub wyłączony, na pulpicie pojawia się alert. Jeśli nie chcesz otrzymywać alertów, możesz je wyłączyć w ustawieniach aplikacji.

Ta aplikacja nie była aktualizowana od 2015 roku, ale działa bezbłędnie w systemie Windows 10 1909.

Szybka wskazówka: jeśli podoba Ci się ta aplikacja, prawdopodobnie powinieneś ustawić ją tak, aby uruchamiała się podczas uruchamiania.

Pożegnalne słowa

Windows 10 wyświetla ikonę mikrofonu w zasobniku systemowym, gdy aplikacja uzyskuje dostęp do mikrofonu, a ikona mogłaby być bardziej funkcjonalna. Kliknięcie go nie powoduje wyciszenia mikrofonu.

Zamiast tego otwiera aplikację Ustawienia z ustawieniami mikrofonu, które, choć przydatne, najlepiej pozostawić jako funkcję menu kontekstowego.

x