Jak wyciszyć wątek w Wiadomościach na iOS

Jest coś do powiedzenia na temat wyciszonych wątków na czacie. Są błogosławieństwem, gdy musisz kogoś zignorować, ale nie możesz go zablokować. Nie będziesz otrzymywać alertów / powiadomień o nowych wiadomościach, ale dostaniesz je wszystkie i możesz wrócić i je przeczytać. Jest naprawdę świetnie. W iOS możesz wyciszyć wątek w Wiadomościach. Funkcja nie jest dokładnie oznaczona jako przycisk wyciszenia, ale działa w ten sposób.

Wycisz wątek w Wiadomościach

Otwórz aplikację Wiadomości i wybierz wątek czatu, który chcesz wyciszyć. Stuknij nazwę nadawcy u góry, a następnie stuknij przycisk Informacje.

Na ekranie informacyjnym nadawcy powinien być widoczny przełącznik „Ukryj alerty”. Włącz, a to wystarczy. Po powrocie do głównego ekranu Wiadomości ze wszystkimi pozostałymi wątkami czatu obok półksiężyca pojawi się ikona półksiężyca. Ułatwia to stwierdzenie, które wątki zostały wyciszone, a które nie.

Wyciszona nić jest właśnie taka; nie wysyła żadnych powiadomień, ale wszystkie wiadomości przychodzą. Najlepsze jest to, że działa zarówno w przypadku wiadomości iMessage, jak i zwykłych wiadomości tekstowych. Nadawca nie będzie wiedział, że został wyciszony, ale jeśli wyciszysz wątek iMessage i masz przeczytane potwierdzenia, nadawca będzie wiedział przynajmniej, kiedy / czy ich wiadomości zostały przeczytane. Jeśli nie ma potwierdzeń odczytu, opóźniona odpowiedź lub brak odpowiedzi najprawdopodobniej spowoduje ich odrzucenie.

Aby ponownie włączyć alerty, odwiedź ten sam ekran informacji dla wątku i włącz ponownie alerty.

Ta funkcja „Ukryj alerty” nazywała się Nie przeszkadzać. Apple zmieniło nazwę w pewnym momencie, ale działa tak samo. Niezależnie od tego, czy nazywasz to „Nie przeszkadzać”, czy „Ukryj alerty”, czy coś innego, robi to samo. Apple może, ale nie musi, być przeznaczone do używania go jako funkcji wyciszenia, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyś używał go w ten sposób.

Ta sama sztuczka nie działa w przypadku FaceTime, więc jeśli chcesz zignorować połączenia FaceTime od kogoś, będziesz musiał je zablokować, co możesz zrobić natywnie. Wadą tego jest to, że gdy blokujesz czyjeś połączenia FaceTime, musisz to zrobić, blokując kontakt, co oznacza, że ​​nie ma połączeń lub wiadomości przychodzą. Możesz odblokować kontakt tak łatwo, jak możesz go zablokować, więc nie jest to skomplikowane.