Jak wyczyścić dane EXIF ​​z pliku JPEG w przeglądarce Firefox

Udostępnij teraz w social media:

Obrazy, szczególnie te, które przechwytujemy na naszych telefonach, zawierają dane EXIF. Dane EXIF ​​mogą być całkowicie nieszkodliwe, jeśli zawierają informacje o kamerze / programie użytym do utworzenia obrazu. Może być mniej nieszkodliwe, jeśli zawiera informacje o lokalizacji wraz ze zdjęciem. Przeciętny aparat w smartfonie rejestruje bardzo dużo informacji. Wszystkie te informacje są dodawane do Twojego obrazu w postaci danych EXIF. iOS nie ułatwia przeglądania danych EXIF ​​na iPhonie. Android ustępuje pod tym względem, ale nie ma łatwego sposobu na usunięcie tych informacji. Zawsze dobrze jest wyczyścić dane EXIF ​​z obrazu przed jego przesłaniem. Picture Exif Cleaner to dodatek do przeglądarki Firefox, który umożliwia wyczyszczenie danych EXIF ​​z obrazu JPEG.

  Jak szybko włączyć lub wyłączyć AssistiveTouch na iPhonie i iPadzie

Zainstaluj Picture Exif Cleaner i kliknij jego przycisk na pasku narzędzi. Możesz użyć tego dodatku do przeglądania i usuwania danych EXIF ​​z pliku JPEG. Po kliknięciu przycisku otwiera się nowa karta z interfejsem dodatków. Kliknij przycisk „Przeglądaj” i wybierz plik JPEG, który chcesz wyświetlić, i wyczyść dane EXIF. Jeśli wybierzesz niewłaściwy obraz, kliknij „Resetuj formularz”.

Picture Exif Cleaner pokaże wszystkie znalezione dane EXIF. Możesz go przewijać. Nie jest dobrze sformatowany, co jest jedną z wad dodatku.

Aby usunąć dane EXIF ​​z pliku JPEG, zaznacz go i dotknij klawisza Delete lub Backspace. Możesz wybrać, które dane zostaną usunięte. Możesz także edytować dane EXIF. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać i wpisać, co chcesz.

  Najlepsze VPN dla WeChat pracujących w 2020 roku

Po wyczyszczeniu / edycji danych kliknij obraz prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Zapisz obraz” z menu kontekstowego.

Dodatek zapisze kopię twojego obrazu wolną od wszystkich danych EXIF. Teraz możesz bezpiecznie przesłać ten obraz w dowolne miejsce.

Picture Exif Cleaner obsługuje tylko obrazy JPEG lub JPG. Rozczarowujące jest to, że nie obsługuje przynajmniej plików PNG. Prawdopodobnie preferowany jest format JPEG, ponieważ jest to format, w którym większość aparatów zapisuje zdjęcia.

Posiadanie narzędzia, które może wyczyścić dane EXIF ​​z pliku JPEG w przeglądarce, jest całkiem przydatne. Jeśli przesyłasz rodzinne zdjęcia z komputera na Facebooka, dobrze jest mieć wygodne narzędzie, które może wyczyścić dane EXIF. Jeśli robisz zdjęcia iPhonem lub aparatem, ten dodatek jest tym bardziej przydatny do usuwania danych EXIF. Użytkownicy iPhone’a i Androida prawdopodobnie mogą znaleźć aplikację, która może usunąć dane, ale aparaty nie są dostarczane z aplikacjami.

  Kompletny przewodnik po tym, jak działają torrenty

Zainstaluj Picture Exif Cleaner dla przeglądarki Firefox

x