Gry na PC są dość duże; znajdziesz małe gry, które oferują kilka godzin lub kilka dni gry, a ich rozmiar to zaledwie kilka GB, ale istnieje wiele gier o wielkości ponad 10 GB. Jeśli masz dużą bibliotekę gier, będziesz mieć duży folder SteamLibrary i często będziesz mieć problemy z miejscem.

Wielu graczy odinstaluje lub utworzy kopię zapasową gier, które ukończyli i nie będą już w nie grać, i odinstaluje grę ze swojego systemu. Odinstalowanie gry Steam jest łatwe, ale czasami pozostawia resztkowe pliki, których czyszczenie może zająć trochę czasu.

Wyczyść folder SteamLibrary

To czyszczenie dotyczy tylko pozostałych plików. Żadne gry nie zostaną odinstalowane. Jeśli chcesz usunąć gry, możesz to zrobić w aplikacji Steam.

Sprawdź -   Jak wyłączyć powiadomienia dla aplikacji w systemie macOS

Menedżer bibliotek Steam

Steam Library Manager to darmowa aplikacja typu open source, która zapewnia użytkownikom bardziej intuicyjny interfejs do zarządzania biblioteką Steam. Może także usunąć resztkowe pliki. Aplikacja nie została opracowana przez Valve i nie jest z nią powiązana.

Pobierz i zainstaluj Steam Library Manager z Github. Uruchom aplikację. Przejdź do zakładki Library Cleaner. Zobaczysz listę niepotrzebnych plików znalezionych przez aplikację. Kliknij przycisk Usuń wszystko, aby je usunąć.

Steam Cleaner

Steam Cleaner to kolejne narzędzie innej firmy o otwartym kodzie źródłowym, które może usuwać resztkowe pliki pozostawione w folderze SteamLibrary.

Pobieranie, zainstaluj i uruchom Steam Cleaner. Steam Cleaner automatycznie wykryje niepotrzebne pliki w folderze SteamLibrary. Kliknij przycisk usuwania, aby usunąć je wszystkie.

Sprawdź -   Jak połączyć dwa foldery w systemie Windows 10

Ograniczenia

Usuniętych plików nie można odzyskać, ale jeśli zainstalujesz grę, która potrzebuje tych plików, doda je z powrotem. Jeśli pliki są w użyciu, żadna z tych aplikacji nie będzie ich traktować jako śmieci. Żadne z tych narzędzi nie będzie w stanie odzyskać dużej ilości miejsca. Możesz uzyskać co najwyżej kilka GB miejsca, ale zależy to od oryginalnego rozmiaru folderu SteamLibrary i liczby odinstalowanych gier.

Wniosek

Folder SteamLibrary będzie duży. W rzeczywistości może to być jeden z największych folderów w systemie, nawet większy niż folder Windows. Od czasu do czasu warto go przycinać, ale przedstawione tu narzędzia to narzędzia do czyszczenia, a nie narzędzia do kompresji. Twoja biblioteka wciąż będzie dość duża. Jeśli brakuje Ci miejsca, rozważ zainstalowanie gier na dysku zewnętrznym.

Sprawdź -   Jak skonfigurować podwójne panele w XFCE 4

newsblog.pl

newsblog.pl