01/18/2022

Jak wyczyścić kontrolery Xbox

Udostępnij teraz w social media:

Kontrolery Xbox wszystkich odmian będą z czasem zbierać brud, zarazki i wiele więcej. Chociaż niektóre rozwiązania będą działać na niektórych kontrolerach, większości chusteczek dezynfekujących nie należy używać na kontrolerach Xbox One i Xbox Elite.

Dowiesz się, kiedy kontrolery Xbox pilnie potrzebują dobrego czyszczenia, ponieważ mogą zacząć działać nieprawidłowo. Przyciski mogą się zacinać, joysticki mogą się degradować i wiele więcej. Ogólnie rzecz biorąc, zawsze ważne jest, aby regularnie czyścić i dezynfekować wszystkie kontrolery, a przede wszystkim zapobiegać ich brudzeniu.

Należy pamiętać, że te taktyki mogą pomóc w dezynfekcji i zabijaniu zarazków, ale nie udowodniono, że są skuteczne w walce z patogenami i wirusami, takimi jak COVID-19. Zapoznaj się z lokalni urzędnicy zdrowia publicznego dla miarodajne wytyczne o tym, jak zapewnić sobie bezpieczeństwo.

Sprawdź -   Najlepsze aplikacje i strony internetowe do śledzenia COVID-19

Najlepszym narzędziem do czyszczenia i dezynfekcji kontrolerów Xbox będzie ściereczka z mikrofibry, chociaż wszystko, co jest miękkie i niepozostawiające włókien, będzie działać. Na przykład ręczniki papierowe nie są idealne, ponieważ mogą pozostawić małe cząsteczki. Te ściereczki z mikrofibry można znaleźć za rozsądną cenę w większości sklepów internetowych lub fizycznych, które sprzedają środki czystości. Śmiało i zaopatrz się, ponieważ te ściereczki zawsze można wyczyścić, zdezynfekować i ponownie wykorzystać.

Ważne jest, aby zwrócić uwagę, które środki czyszczące działają najlepiej, a jeszcze ważniejsze, aby zwrócić uwagę, których środków czyszczących nie należy używać. Chusteczki dezynfekujące i bakteriobójcze nie powinny być używane na kontrolerach Xbox One, Xbox One S, Xbox One X lub Xbox Elite. W przypadku tych kontrolerów należy używać roztworów alkoholu izopropylowego (IPA) o stężeniu 70% lub mniejszym. Te roztwory są często sprzedawane w stężeniach do 99%, więc sprawdź butelkę, aby upewnić się, że nie jest zbyt skoncentrowana.

Sprawdź -   Jak używać kodów Google Meet, aby dołączyć do spotkania

70 procent alkoholu izopropylowego

Jeśli masz starszy kontroler bezprzewodowy dla konsoli Xbox lub kontroler adaptacyjny dla konsoli Xbox, Firma Microsoft szczególnie zaleca przy użyciu gazików Covidien ™ Alcohol Prep, PDI Sani-Cloth® Plus, CaviWipes ™, Clorox Healthcare® Bleach Germicidal Wipes lub Total Solutions® Disinfectant Wipes. Ponownie, te ściereczki nie powinny być używane na większości kontrolerów Xbox One lub Xbox Elite.

Nigdy nie zanurzaj całkowicie kontrolera w żadnej cieczy i staraj się, aby wszelkie otwory, takie jak gniazdo słuchawkowe, były jak najbardziej suche. Upewnij się, że sprawdziłeś każdy zakamarek kontrolera i zawsze pamiętaj o umyciu rąk.

Dezynfekcja nie jest czyszczeniem, ale obie są bardzo ważne, jeśli chodzi o ochronę siebie, przyjaciół i rodziny przed zarazkami i pyłem kuleczek serowych.

Sprawdź -   Jak łatwo ponownie zainstalować aplikacje dla systemu Debian Linux

x