iOS

Jak wyczyścić pamięć podręczną Instagrama na Androida i iOS

Udostępnij teraz w social media:

Instagram w ostatnich latach eksplodował popularnością. Każdy ma konto na Instagramie, które zaczęło się jako aplikacja do udostępniania zdjęć. Osiągnął takie wyżyny, że marki wykorzystują znanych użytkowników Instagrama jako influencerów do rozpowszechniania swoich produktów. Podobnie jak w przypadku innych aplikacji, aplikacja Instagram generuje pliki pamięci podręcznej, które umożliwiają jej szybsze ładowanie za każdym razem, gdy ją otwierasz. Pliki pamięci podręcznej są przechowywane na urządzeniu mobilnym i czasami mogą zajmować dużo miejsca. Ale możesz dowiedzieć się, jak wyczyścić pamięć podręczną Instagrama. Jeśli jesteś kimś, kto szuka wskazówek na ten temat, mamy dla Ciebie pomocny przewodnik, który nauczy Cię, jak wyczyścić pamięć podręczną Instagrama.

Jak wyczyścić pamięć podręczną Instagrama na Androida i iOS

Instagram jest powszechnie używany na smartfonach, a jego aplikacja jest jedną z najczęściej pobieranych aplikacji zarówno na Androida, jak i iOS. Nauczymy Cię, jak wyczyścić pamięć podręczną Instagrama na obu platformach.

  Jak uzyskać dostęp do notatek głosowych iOS w systemie Windows 10

Metoda 1: Na Androidzie

Wyczyszczenie pamięci podręcznej aplikacji Instagram na Androida jest dość proste i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki.

Uwaga: smartfony nie mają tych samych opcji ustawień. Różnią się one w zależności od producenta, dlatego przed zmianą należy sprawdzić prawidłowe ustawienia. Kroki pokazaliśmy za pomocą smartfona Honor Play.

1. Otwórz Ustawienia, dotykając ikony Ustawienia.

2. Następnie dotknij Ustawienia aplikacji i przejdź do opcji Wszystkie aplikacje.

3. Znajdź i dotknij aplikacji Instagram. Otworzy się informacje o aplikacji.

4. Stuknij opcję Przechowywanie.

5. W Storage dotknij opcji Wyczyść pamięć podręczną.

Następnie pamięć podręczna Instagrama zostanie usunięta. Teraz wiesz, jak wyczyścić pamięć podręczną Instagrama na Androidzie.

Metoda 2: Na iOS

Apple nie pozwala na czyszczenie plików pamięci podręcznej aplikacji bezpośrednio na iOS. Będziesz musiał usunąć aplikacje, aby usunąć ich pliki pamięci podręcznej. Wykonaj poniższe czynności, aby wyczyścić pamięć podręczną Instagrama w systemie iOS.

1. Stuknij ikonę Ustawienia, aby otworzyć Ustawienia.

2. Znajdź opcję Ogólne i dotknij jej.

  Jak tworzyć GIF-y za pomocą Gboard na iOS

3. Stuknij opcję Przechowywanie iPhone’a.

4. Znajdź aplikację Instagram i dotknij jej.

5. Stuknij opcję Usuń aplikację. Spowoduje to usunięcie aplikacji Instagram z Twojego iPhone’a.

6. Wróć do ekranu głównego i dotknij ikony App Store, aby otworzyć App Store.

7. Wyszukaj aplikację Instagram i zainstaluj ją ponownie.

W ten sposób możesz wyczyścić pamięć podręczną Instagrama na iOS i Androida. Nowo zainstalowana aplikacja Instagram nie będzie miała plików pamięci podręcznej.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Czy Instagram może usunąć nieaktywne konta?

Odp. Nie ma na to oficjalnego słowa na Instagramie, ale użytkownicy zauważyli, że niektóre konta są usuwane, jeśli nie są aktywne przez dłuższy czas. Pamiętaj, aby od czasu do czasu logować się na Instagramie, aby uniknąć takich problemów.

Q2. Co to jest prywatne konto na Instagramie?

Odp. Domyślnie Twój Instagram może być oglądany przez każdego w Internecie, nawet tych, którzy nie mają konta na Instagramie. Prywatny Instagram to konto, które mogą oglądać tylko jego obserwujący, co oznacza, że ​​tylko ci, którzy obserwują to konto, mogą zobaczyć udostępnione przez niego zdjęcia, filmy i lokalizacje.

  Jak zmienić ustawienia urządzenia przez Siri w iOS

Q3. Jak długie mogą być rolki na Instagramie?

Odp. Kiedy po raz pierwszy został wprowadzony, bębny mogły mieć nawet 30 sekund, ale ze względu na TikTok i jego rosnącą popularność, Instagram zdecydował się zwiększyć ten limit do 60 sekund. Teraz możesz opublikować minutową szpulę na Instagramie.

***

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był pomocny i udało Ci się nauczyć, jak wyczyścić pamięć podręczną Instagrama. Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, możesz je umieścić w sekcji komentarzy.

x