Jak wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki internetowej Steam

Możesz przeglądać gry na Steam w zwykłej przeglądarce lub w kliencie Steam. Klient Steam na komputer ma wbudowaną przeglądarkę, która może wyświetlać szczegóły gry. Szczegóły są bardziej spójne w kliencie Steam, więc ma sens, aby ludzie woleli używać go w przeglądarce na komputerze. Jeśli nic więcej, zakup gry jest łatwiejszy z klientem. Jest tylko jeden problem; Steam nie czyści automatycznie pamięci podręcznej przeglądarki internetowej. To z kolei ostatecznie prowadzi do opóźnień klienta Steam. Pozornie nie ma powodu, aby Steam pozostawał w tyle, ale pamięć podręczna przeglądarki jest przyczyną. Aby naprawić opóźnienie, musisz wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki internetowej Steam.

Steam ma wbudowaną opcję czyszczenia pamięci podręcznej przeglądarki internetowej. Możesz go użyć do wyczyszczenia pamięci podręcznej przeglądarki internetowej Steam, gdy zacznie się opóźniać, lub możesz go zautomatyzować. Pokażemy ci, jak to zrobić.

Ręcznie wyczyść pamięć podręczną przeglądarki internetowej Steam

Otwórz Steam. Na pasku tytułu przejdź do Steam> Ustawienia.

W oknie Ustawienia przejdź do zakładki „Przeglądarka internetowa” i kliknij przycisk „Usuń pamięć podręczną przeglądarki internetowej”. Opcjonalnie możesz również wyczyścić pliki cookie z przeglądarki, ale nie będzie to miało wpływu na zmniejszenie / wyeliminowanie lagów.

Automatycznie wyczyść pamięć podręczną przeglądarki internetowej Steam

Musisz pamiętać, aby ręcznie wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki internetowej Steam. Lepiej to zautomatyzować, aby nigdy więcej się tym nie przejmować. Możesz to zautomatyzować za pomocą prostego skryptu. Pokażemy Ci, jak możesz użyć skryptu i zaplanowanego zadania, aby automatycznie wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki internetowej Steam za każdym razem, gdy uruchamiasz klienta Steam. Konfiguracja zajmie około dziesięciu minut i jest dość prosta.

Wyczyść skrypt pamięci podręcznej przeglądarki internetowej Steam

Otwórz Notatnik i wklej następujące elementy. Nadaj mu odpowiednią nazwę i zapisz plik z rozszerzeniem BAT. Skrypt został napisany przez użytkownika StackExchange zaTricky.

@echo off
TITLE CLEAR STEAM WEB CACHE BEFORE LAUNCHING
rmdir /s /q "%USERPROFILE%AppDataLocalSteamhtmlcache"
mkdir "%USERPROFILE%AppDataLocalSteamhtmlcache"

Utwórz zaplanowane zadanie

Następnie musisz utworzyć zaplanowane zadanie, które wykonuje dwie rzeczy; uruchamia powyższy skrypt, a zaraz potem uruchamia Steam. Otwórz Harmonogram zadań i utwórz nowe zadanie. Nadaj mu nazwę, a następnie przejdź do zakładki Akcje.

Musisz dodać tutaj dwie akcje. Kliknij przycisk Nowy, aby dodać pierwszą akcję. Nie zmieniaj żadnych domyślnych parametrów. Kliknij przycisk Przeglądarka i wybierz skrypt utworzony w poprzednim kroku. To jest pierwsza akcja zadania.

Dodaj drugą akcję i jeszcze raz niczego nie zmieniaj. Kliknij przycisk „Przeglądaj” i wybierz plik Steam.exe, niezależnie od tego, gdzie znajduje się na dysku twardym. Dodaj tę drugą akcję i gotowe. Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to łatwy sposób na jego uruchomienie. Najłatwiej to zrobić, używając skrótu na pulpicie.

Skopiuj nazwę właśnie utworzonego zadania i wklej ją do pliku tekstowego, aby mieć do niej szybki dostęp. Kliknij pulpit prawym przyciskiem myszy i wybierz Nowy> Skrót. Wpisz następujące informacje w polu Lokalizacja.

C:WindowsSystem32Schtasks.exe /run /tn "Task name"

Pamiętaj, aby zastąpić „Nazwa zadania” nazwą ustawioną dla utworzonego zadania. To wszystko. Jeśli chcesz otworzyć Steam, użyj tego skrótu na pulpicie. Szybko wyczyści pamięć podręczną przeglądarki internetowej Steam i otworzy aplikację.

Klient Steam to aplikacja, jak każda inna aplikacja. Możesz z nim robić różne rzeczy za pomocą skrótu na pulpicie. Na przykład możesz połączyć się z serwerem Steam za pomocą skrótu na pulpicie.