12/08/2021

Jak wyeksportować dane Google Fit

Udostępnij teraz w social media:

Google Fit zawiera szereg ważnych danych zdrowotnych, które zarejestrowałeś na przestrzeni miesięcy, a nawet lat, korzystając z telefonu, dlatego tak ważne jest, aby często tworzyć ich kopie zapasowe. Dzięki narzędziu Google do eksportowania danych Takeout możesz w ciągu kilku minut wyodrębnić kopię swojego Google Fit. Oto jak z niego korzystać.

Udaj się do Witryna Google Takeout i zaloguj się na swoje konto Google. Kliknij skrót „Odznacz wszystko”, jeśli interesuje Cię tylko Fit i nie chcesz, aby archiwum zawierało kopie Twoich danych z pozostałych usług Google.

Poszukaj „Dopasuj” na liście i zaznacz pole obok niego.

Sprawdź -   Użyj bota Facebook Messenger, aby ustawić przypomnienia

Utwórz kopię zapasową danych Google Fit za pomocą Takeout

Kliknij przycisk „Wszystkie dane Fit zawarte”, aby wybrać, czy chcesz utworzyć kopię zapasową danych dotyczących aktywności, dziennych podsumowań sesji, czy obu. Opcja „Wiele formatów” podpowie Ci, w jakim formacie Google zarchiwizuje Twoje dane Fit.

Opcje eksportu danych Google Fit

Teraz przewiń na dół strony i naciśnij przycisk „Następny krok”.

Kliknij

Tutaj możesz dostosować proces tworzenia kopii zapasowej na różne sposoby. Możesz wybrać sposób, w jaki Google ma dostarczać Ci plik archiwum, skonfigurować automatyczne eksportowanie co dwa miesiące, typ pliku i rozmiar.

Dostosuj eksport danych zdrowotnych Google Fit

Gdy skończysz dostosowywać te ustawienia, wybierz „Utwórz eksport”.

Wyodrębnij kopię swoich danych z Google Keep

Google rozpocznie wyodrębnianie kopii danych Fit. Nie musisz czekać, ponieważ Google poinformuje Cię e-mailem, kiedy to się stanie. W zależności od tego, ile danych zgromadziłeś w Fit, może to zająć kilka dni, a nawet tygodni.

Sprawdź -   Jak wyszukiwać i dodawać pliki GIF w aplikacji mobilnej Twitter

Możesz również anulować żądanie tworzenia kopii zapasowej za pomocą opcji „Anuluj eksport”.

Anuluj eksport danych z Google Fit

Gdy Google zakończy tworzenie kopii Twoich danych, otrzymasz e-maila z tematem „Twoje dane Google są gotowe do pobrania”.

W tej wiadomości kliknij przycisk „Pobierz swoje pliki”, aby uzyskać dostęp do pliku archiwum. Zaloguj się ponownie, używając danych logowania Google w celu potwierdzenia.

Pobierz archiwum danych Google Fit

Zostaniesz przekierowany na stronę „Zarządzaj eksportami”, a pobieranie pliku powinno rozpocząć się automatycznie. Jeśli tak się nie stanie, możesz ręcznie pobrać plik, klikając przycisk „Pobierz” obok pozycji eksportu Fit na liście.

Eksportuj dane zdrowotne Google Fit

Pobrany folder ZIP będzie zawierał dokument „archive_browser.html”, który pozwoli Ci łatwo przejrzeć wszystkie dane dotyczące zdrowia. Nie będzie można bezpośrednio odczytać żadnych informacji, ponieważ pliki będą w formacie TCX lub CSV.

Sprawdź -   Horizonate to narzędzie do zarządzania zadaniami skoncentrowane na datach dla małych zespołów

Eksportuj i przeglądaj dane Google Fit

Możesz skorzystać z naszego dedykowanego przewodnika po przeglądaniu plików CSV. W przypadku TCX zalecamy zaimportowanie pliku do czytnika danych GPS, takiego jak Wizualizator GPS.

Otwórz dane Google Fit za pomocą GPS Visualizer

Dzięki Takeout możesz także eksportować dane z innych usług Google, takich jak Gmail.

x