Jak wyeksportować dane z Arkuszy Google do formatu JSON i XML


Technologia sprawiła, że ​​przetwarzanie dużych ilości danych jest niezwykle łatwe. Zaawansowane aplikacje do przetwarzania danych umożliwiają niemal każdemu analizowanie ich i manipulowanie nimi. Te aplikacje są coraz bardziej popularne, ale każda aplikacja ma swoje ograniczenia, a gdy dana aplikacja nie jest już w stanie zrobić tego, czego potrzebujesz, szukasz czegoś innego. Jedynym problemem, jaki możesz napotkać, jest przeniesienie danych zmanipulowanych w jednej aplikacji do innej. Dane są eksportowane w określonym formacie wybranym przez aplikacje i podobnie aplikacje decydują, z jakich formatów mogą importować dane. Arkusze Google to dość potężna aplikacja do obsługi arkuszy kalkulacyjnych, której możesz używać w przeglądarce, ale ma ona swoje ograniczenia, po których będziesz szukać czegoś mocniejszego. Jedynym problemem jest to, że nie obsługuje eksportowania danych. Export Sheet Data to dodatek do Arkuszy Google, który wypełnia tę lukę. Może eksportować dane do formatów JSON i XML za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Kliknij link u dołu i dodaj Eksportuj Arkusze Google do Arkuszy Google. Dodatek poprosi o pozwolenie na zarządzanie plikami na Twoim Dysku Google, co jest całkowicie normalne i konieczne, aby dodatek działał.

Po dodaniu Eksportuj Arkusze Google przejdź do Dodatki> Eksportuj dane arkusza> Otwórz pasek boczny.

eksportuj dodatek do danych arkusza

Pasek boczny dodatku pozwala wybrać format do zapisania danych, np. JSON lub XML. Masz również możliwość wyeksportowania bieżącego arkusza, wszystkich arkuszy lub niestandardowego wyboru arkuszy z bieżącego pliku.

eksport danych arkusza

Jeśli zdecydujesz się zapisać w formacie JSON, masz kilka dodatkowych opcji formatowania sposobu eksportowania danych. Możesz eksportować zawartość jako tablice, a nawet eksportować komórki między innymi jako obiekty.

Eksportuj Arkusze Google ma również ładną opcję podglądu, która pozwoli Ci zobaczyć wyeksportowany plik w wyskakującym okienku w Arkuszach Google przed jego wyeksportowaniem.

Zainstaluj dodatek eksportu danych arkusza