Jak wyeksportować i zaimportować bezpiecznych i zablokowanych nadawców programu Outlook

Funkcja wiadomości-śmieci programu Microsoft Outlook działa najlepiej, gdy szkolisz ją, dodając nadawców do list Bezpieczni nadawcy i Zablokowani nadawcy. Oto jak wyeksportować te listy i ponownie zaimportować je na nowy komputer lub konto.

Ta funkcja jest dostępna tylko w aplikacji klasycznej Microsoft Outlook. Jeśli korzystasz z usługi Outlook Online, dane bezpiecznych nadawców i zablokowanych nadawców zostaną zsynchronizowane z klientem Outlook. Możesz je importować i eksportować tylko za pośrednictwem aplikacji komputerowej.

W programie Microsoft Outlook kliknij opcję Strona główna> Wiadomości-śmieci> Opcje wiadomości-śmieci.

Musisz oddzielnie wyeksportować Bezpiecznych nadawców i Zablokowanych nadawców. Otwórz kartę „Bezpieczni nadawcy” i kliknij „Eksportuj do pliku”.

Plik

Otworzy się standardowe okno dialogowe pliku, w którym możesz zapisać plik gdzieś na swoim komputerze. Wybierz lokalizację, wpisz nazwę pliku i zapisz go.

Teraz otwórz kartę „Zablokowani nadawcy” i kliknij „Eksportuj do pliku”.

Plik

Podobnie jak w przypadku Bezpiecznych nadawców, otworzy to standardowe okno dialogowe pliku, w którym możesz zapisać plik gdzieś na swoim komputerze. Wybierz lokalizację, nazwę pliku i zapisz go.

Powinieneś teraz mieć dwa pliki TXT, które możesz zaimportować do nowego konta lub programu Microsoft Outlook zainstalowanego na innym komputerze.

Dwa pliki tekstowe zawierające dane nadawcy.

Importowanie tych plików jest tak proste, jak ich eksport. Wróć do menu Opcje wiadomości-śmieci, klikając Strona główna> Wiadomości-śmieci> Opcje wiadomości-śmieci w aplikacji komputerowej Microsoft Outlook. Aby zaimportować plik Safe Senders, otwórz kartę „Safe Senders” i kliknij „Import from File”.

Plik

Aby zaimportować zablokowanych nadawców, otwórz kartę „Zablokowani nadawcy” i kliknij „Importuj z pliku”.

Plik

Import doda nadawców do istniejących list, zamiast nadpisać istniejące wpisy. Oznacza to, że Ty i Twoi współpracownicy możecie udostępniać wyeksportowane pliki, szczególnie dla Zablokowanych nadawców, aby pomagać sobie nawzajem w tworzeniu lepszego filtrowania wiadomości-śmieci.

x