Jak wyeksportować notatki z karteczek samoprzylepnych w systemie Windows 10

Aplikacja Sticky Notes była częścią systemu Windows jeszcze przed Windows 7. W większości pozostała niezmieniona. Aktualizacja systemu Windows 10 z października 2018 r., Która została teraz wstrzymana, w końcu wprowadziła do niej nowe funkcje. Aplikacja ma teraz obszerną obsługę skrótów klawiaturowych i możesz eksportować notatki z aplikacji Sticky, pod warunkiem, że używasz jej na swoim koncie Microsoft.

Eksportuj notatki z karteczek samoprzylepnych

Otwórz aplikację Sticky Notes. Jeśli jeszcze nie zalogowałeś się do aplikacji, kliknij przycisk więcej opcji w prawym górnym rogu notatki iz menu wybierz Wszystkie notatki. W panelu, który się otworzy, kliknij przycisk koła zębatego i kliknij opcję Zaloguj się.

Po zalogowaniu się zobaczysz opcję Eksportuj notatki w tym samym panelu ustawień. Kliknij to. Notatki są automatycznie zapisywane na Twoim koncie Outlook. Nie musisz mieć zainstalowanej aplikacji Outlook na swoim komputerze. Odwiedzić Outlook.com i zaloguj się na to samo konto, którego używasz do karteczek samoprzylepnych.

W prawym górnym rogu kliknij przycisk koła zębatego iz menu, które zostanie otwarte, kliknij Wyświetl wszystkie ustawienia programu Outlook.

W otwartym oknie przejdź do zakładki Ogólne i wybierz Prywatność i dane. Tutaj zobaczysz przycisk Eksportuj skrzynkę pocztową. Kliknij to. Eksport może zająć do czterech dni, więc nie jest to natychmiastowe. Będziesz musiał chwilę poczekać, zanim otrzymasz notatki.

Znacznie łatwiej było wyeksportować notatki z aplikacji Sticky Notes w systemie Windows 7. Można je skopiować jako plik z rozszerzeniem SNT, a aplikacja Sticky Notes w systemie Windows 10 może je odczytać, dzięki czemu można je łatwo zaimportować.

Ponieważ eksportowanie notatek jest tak restrykcyjne, a aplikacja nadal jest dość prosta, użytkownicy preferujący aplikacje takie jak Evernote nie będą używać Sticky Notes jako czegoś więcej niż tylko notatnika. Aplikacja powinna również być w stanie eksportować notatki do aplikacji Outlook, jeśli masz ją zainstalowaną na komputerze lub przynajmniej masz taką możliwość, ale tak nie jest. Przedłuża cały proces eksportowania notatek. Nie korzysta nawet z OneDrive, którą wykorzystuje przy każdej okazji, aby przekazać użytkownikom.

Wkrótce zostanie wydana aplikacja Sticky Notes na systemy iOS i Android. Być może wtedy użytkownicy będą mogli znaleźć lepszy i szybszy sposób eksportowania notatek.

x