Udostępnij teraz w social media:

Aplikacja Sticky Notes była częścią systemu Windows jeszcze przed Windows 7. W większości pozostała niezmieniona. Aktualizacja systemu Windows 10 z października 2018 r., Która została teraz wstrzymana, w końcu wprowadziła do niej nowe funkcje. Aplikacja ma teraz obszerną obsługę skrótów klawiaturowych i możesz eksportować notatki z aplikacji Sticky, pod warunkiem, że używasz jej na swoim koncie Microsoft.

Eksportuj notatki z karteczek samoprzylepnych

Otwórz aplikację Sticky Notes. Jeśli jeszcze nie zalogowałeś się do aplikacji, kliknij przycisk więcej opcji w prawym górnym rogu notatki iz menu wybierz Wszystkie notatki. W panelu, który się otworzy, kliknij przycisk koła zębatego i kliknij opcję Zaloguj się.

Sprawdź -   Jak połączyć się z Facebookiem za pomocą podpisu Gmaila

Po zalogowaniu się zobaczysz opcję Eksportuj notatki w tym samym panelu ustawień. Kliknij to. Notatki są automatycznie zapisywane na Twoim koncie Outlook. Nie musisz mieć zainstalowanej aplikacji Outlook na swoim komputerze. Odwiedzić Outlook.com i zaloguj się na to samo konto, którego używasz do karteczek samoprzylepnych.

W prawym górnym rogu kliknij przycisk koła zębatego iz menu, które zostanie otwarte, kliknij Wyświetl wszystkie ustawienia programu Outlook.

W otwartym oknie przejdź do zakładki Ogólne i wybierz Prywatność i dane. Tutaj zobaczysz przycisk Eksportuj skrzynkę pocztową. Kliknij to. Eksport może zająć do czterech dni, więc nie jest to natychmiastowe. Będziesz musiał chwilę poczekać, zanim otrzymasz notatki.

Sprawdź -   Jak ukryć lub usunąć grę ze swojej biblioteki Steam

Znacznie łatwiej było wyeksportować notatki z aplikacji Sticky Notes w systemie Windows 7. Można je skopiować jako plik z rozszerzeniem SNT, a aplikacja Sticky Notes w systemie Windows 10 może je odczytać, dzięki czemu można je łatwo zaimportować.

Ponieważ eksportowanie notatek jest tak restrykcyjne, a aplikacja nadal jest dość prosta, użytkownicy preferujący aplikacje takie jak Evernote nie będą używać Sticky Notes jako czegoś więcej niż tylko notatnika. Aplikacja powinna również być w stanie eksportować notatki do aplikacji Outlook, jeśli masz ją zainstalowaną na komputerze lub przynajmniej masz taką możliwość, ale tak nie jest. Przedłuża cały proces eksportowania notatek. Nie korzysta nawet z OneDrive, którą wykorzystuje przy każdej okazji, aby przekazać użytkownikom.

Sprawdź -   Jak automatycznie łączyć się z VPN dla określonych aplikacji w systemie Windows 10

Wkrótce zostanie wydana aplikacja Sticky Notes na systemy iOS i Android. Być może wtedy użytkownicy będą mogli znaleźć lepszy i szybszy sposób eksportowania notatek.