Jak wyeksportować pojedynczy folder zakładek z dowolnej przeglądarki

Wszystkie przeglądarki mają zgrabną funkcję eksportu zakładek. Możesz wyeksportować zapisane zakładki do pliku HTML lub XML z przeglądarki. Możesz zaimportować plik w dowolnej przeglądarce. Jeśli chodzi o zakładki, przeglądarki zazwyczaj dobrze się ze sobą bawią. Przeglądarki mają w większości dość dobrze wyposażone menedżery zakładek. Jeśli menedżer zakładek przeglądarki nie ma funkcji, rozszerzenie lub dodatek prawdopodobnie to nadrobi. Jest to prawdą w większości przypadków, ale będą wyjątki. Na przykład nie możesz wyeksportować pojedynczego folderu zakładek. Musisz je wszystkie wyeksportować albo nic. Podobnie możesz importować tylko wszystkie zakładki zapisane w pliku HTML lub XML, a nie tylko wybrane. Nie ma rozszerzenia ani dodatku, który wypełnia tę lukę, więc musimy skorzystać z obejścia. Oto, co musisz zrobić.

To niewielkie obejście polegające na wyeksportowaniu pojedynczego folderu zakładek działa we wszystkich przeglądarkach, które mają funkcję eksportu zakładek. Jest łatwiejszy w użyciu w Chrome, ale dobrą wiadomością jest to, że działa również między przeglądarkami. Na przykład możesz wyeksportować pojedynczy folder zakładek z przeglądarki Firefox do Chrome.

Wybierz główną i dodatkową przeglądarkę

Do tego obejścia użyliśmy przeglądarki Chrome i Firefox. Chrome to główna przeglądarka z dużą biblioteką zakładek. Firefox to dodatkowa przeglądarka, która będzie używana jako narzędzie eksportu. Druga przeglądarka nie powinna mieć zapisanych żadnych zakładek. Nie powinien to być taki, którego używasz kiedykolwiek. Możesz alternatywnie utworzyć nowy profil użytkownika w Chrome i używać go jako dodatkowej przeglądarki.

Kopiuj folder zakładek do dodatkowej przeglądarki

Otwórz menedżera zakładek Chrome za pomocą skrótu klawiaturowego Ctrl + Shift + O. Wybierz folder zakładek, który chcesz wyeksportować. Po wybraniu folderu wszystkie zapisane w nim łącza są wyświetlane w panelu po prawej stronie. Wybierz je wszystkie i kliknij łącze prawym przyciskiem myszy. Wybierz „Kopiuj” z menu kontekstowego.

Otwórz dodatkową przeglądarkę i otwórz jej menedżera zakładek. Utwórz nowy folder w menedżerze zakładek. Nadaj mu taką samą nazwę, jak folder w podstawowej przeglądarce. Kliknij folder prawym przyciskiem myszy i wybierz „Wklej” z menu kontekstowego.

Ikony ulubionych wklejanych linków mogą, ale nie muszą, pojawiać się podczas wklejania linków. Aby to naprawić, kliknij folder prawym przyciskiem myszy i otwórz wszystkie łącza w przeglądarce. Nie musisz czekać na zakończenie ładowania stron. Poczekaj wystarczająco długo, aż pojawi się ikona ulubionych witryn i możesz zamknąć karty.

Eksportuj pojedynczy folder zakładek

Twoja dodatkowa przeglądarka będzie miała teraz wszystkie zakładki, które chcesz wyeksportować. Śmiało i użyj funkcji eksportu, aby zapisać zakładki do pliku HTML lub XML.

Sortowanie przez bałagan

Możesz teraz zaimportować plik HTML, z którego wyeksportowałeś również zakładki. Twoja przeglądarka będzie miała wbudowane narzędzie do importowania zakładek. Jedynym problemem, z jakim się spotkasz, jest znalezienie folderu, który chcesz wyeksportować.

W przeglądarce Firefox wyeksportowany folder zakładek będzie znajdował się w sekcji Wszystkie zakładki> Menu zakładek> Inne zakładki.

W przeglądarce Chrome zaimportowany folder zakładek będzie znajdował się na pasku zakładek> Zaimportowane> Inne zakładki.

Możesz usunąć dodatkowe wyeksportowane zakładki. Następnie możesz przeciągnąć i upuścić potrzebny folder w inne miejsce w bibliotece zakładek.

Ograniczenia

Nie będziemy udawać, że to idealne rozwiązanie. Podobnie jak w przypadku wszystkich obejść, ten ma swoje ograniczenia. Głównym ograniczeniem jest to, że tytuł strony i / lub opisy nie są kopiowane między przeglądarkami. Z tego samego powodu nie są one zapisywane w pliku HTML. Aby to naprawić, musisz skorzystać z innego, długotrwałego obejścia. Otwórz każde łącze, usuń je jako zakładkę i dodaj ponownie w drugiej przeglądarce. Jest to niezwykle powtarzalne zadanie, które pogarsza się, jeśli folder ma wiele zapisanych linków. To powiedziawszy, w końcu otrzymasz swoje linki. Naprawdę powinien być łatwiejszy sposób na zrobienie tego.