Udostępnij teraz w social media:

Chrome może przechowywać hasła do różnych kont tworzonych w witrynach internetowych. Dane są przechowywane lokalnie i możesz je wyświetlić w dowolnym momencie. Aby go wyświetlić, musisz wprowadzić hasło (lub PIN), którego używasz do odblokowania systemu. Możesz je również wyeksportować, jeśli zajdzie taka potrzeba. Hasła są eksportowane jako plik CSV i nie są bezpieczne do przechowywania w tym formacie, ale istnieją. Oto dwa sposoby eksportowania zapisanych haseł z Chrome na Windows 10.

Oto jak możesz eksportować zapisane hasła z Chrome na iOS.

Menedżer haseł Chrome

Działa to zarówno w systemie Windows 10, jak i macOS.

Sprawdź -   Jak podłączyć kontrolery GameCube do przełącznika Nintendo

Otwórz menedżera haseł Chrome, klikając przycisk Więcej opcji, a następnie z menu wybierz „Ustawienia”. Kliknij „Hasła”. Na górze wszystkich haseł znajduje się jeszcze jeden przycisk. Kliknij i wybierz opcję Eksportuj hasła. W tym momencie będziesz musiał wprowadzić hasło / PIN do swojego systemu. Z jakiegoś powodu w tym momencie mój system zwolnił do całkowitego zatrzymania na ponad pięć minut. Może to być problem specyficzny dla systemu.

Po wprowadzeniu hasła plik zostanie zapisany.

ChromePass

ChromePass jest darmowym narzędziem od NirSoft dzięki czemu możesz eksportować zapisane hasła z Chrome selektywnie i nie musisz wprowadzać hasła / kodu PIN. Jest dostępny tylko dla systemu Windows 10, a ponieważ pomija potrzebę wprowadzenia hasła / PIN, Windows Defender oznacza to jako poważne zagrożenie. Będziesz musiał pozwolić mu działać.

Sprawdź -   Jak uzyskać ostrzeżenie o podłączeniu / odłączeniu kabla zasilania w systemie macOS

Po uruchomieniu możesz wybrać elementy, które chcesz wyeksportować, i kliknij przycisk Zapisz. Zostanie zapisany w prostym pliku tekstowym, więc ponownie nie jest bezpieczny w tej formie. Należy natychmiast zaszyfrować plik i bezpiecznie usunąć niezaszyfrowaną wersję.

Jeśli obawiasz się, że ta aplikacja jest złośliwa, pochodzi od firmy NirSoft, która jest niezawodnym programistą, który od lat rozwija niesamowite narzędzia dla platformy Windows. W rozwiązaniach przedstawiliśmy kilka ich aplikacji, dzięki czemu wiemy, że jest to bezpieczne. Jest również oznaczony przez 36 aplikacji antywirusowych po uruchomieniu go przez VirusTotal. Powodem jest oczywiście to, że umożliwia użytkownikom dostęp do informacji zabezpieczonych hasłem.

Sprawdź -   Jak utworzyć wzorzec slajdów w programie Microsoft PowerPoint

Na koniec dnia musisz zdecydować, czy chcesz uruchomić go w systemie. Zalecamy skorzystanie z oficjalnej opcji eksportu, a jeśli to nie działa lub nie jest dla Ciebie opłacalne, możesz skorzystać z narzędzia NirSoft.

Pamiętaj, że w obu przypadkach wyeksportowane dane nie są bezpieczne.