Jak wyeksportować zapisane hasła z Chrome w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Chrome może przechowywać hasła do różnych kont, które tworzysz w witrynach internetowych. Dane są przechowywane lokalnie i możesz je przeglądać w dowolnym momencie. Aby go zobaczyć, musisz wprowadzić hasło (lub PIN), którego używasz do odblokowania systemu. W razie potrzeby możesz je również wyeksportować. Hasła są eksportowane jako plik CSV i nie można ich bezpiecznie przechowywać w tym formacie, ale są. Oto dwa sposoby eksportowania zapisanych haseł z Chrome w systemie Windows 10.

Oto, jak możesz wyeksportować zapisane hasła z Chrome na iOS.

Menedżer haseł Chrome

Działa to zarówno w systemie Windows 10, jak i macOS.

  Jak otwierać pliki EPUB w systemie Windows 10 (bez przeglądarki Microsoft Edge)

Otwórz menedżera haseł Chrome, klikając przycisk więcej opcji iz menu wybierz „Ustawienia”. Kliknij „Hasła”. U góry wszystkich haseł znajduje się kolejny przycisk więcej. Kliknij go i wybierz opcję Eksportuj hasła. W tym momencie będziesz musiał wprowadzić hasło / kod PIN do swojego systemu. Z jakiegoś powodu mój system zwolnił do całkowitego zatrzymania na ponad pięć minut w tym momencie. Może to być problem specyficzny dla systemu.

Po wprowadzeniu hasła plik zostanie zapisany.

ChromePass

ChromePass to darmowe narzędzie od NirSoft który umożliwia selektywne eksportowanie zapisanych haseł z Chrome i nie ma potrzeby wprowadzania hasła / kodu PIN. Jest dostępny tylko dla systemu Windows 10, a ponieważ omija potrzebę wprowadzenia hasła / kodu PIN, program Windows Defender oznacza go jako poważne zagrożenie. Będziesz musiał pozwolić mu działać.

  Panel sterowania systemu Windows 10 jest bezpieczny (na razie)

Po uruchomieniu możesz wybrać elementy, które chcesz wyeksportować, i kliknąć przycisk zapisywania. Zostanie zapisany w prostym pliku tekstowym, więc znowu nie jest bezpieczny w tej formie. Powinieneś natychmiast zaszyfrować plik i bezpiecznie usunąć niezaszyfrowaną wersję.

Jeśli obawiasz się, że ta aplikacja jest złośliwa, pochodzi od NirSoft, który jest niezawodnym programistą, który od lat tworzy niesamowite narzędzia dla platformy Windows. W rozwiązaniach umieściliśmy sporo ich aplikacji, więc wiemy, że jest to bezpieczne. Jest również oznaczony przez 36 aplikacji antywirusowych, gdy uruchamiasz go przez VirusTotal. Powodem jest oczywiście to, że umożliwia użytkownikom dostęp do informacji, które są zwykle zabezpieczone hasłem.

Pod koniec dnia musisz zdecydować, czy chcesz go uruchomić w swoim systemie. Zalecamy najpierw skorzystanie z oficjalnej opcji eksportu, a jeśli to nie działa lub nie jest opłacalne, możesz użyć narzędzia firmy NirSoft.

  Znajdź, dlaczego okno wiersza polecenia otwiera się wielokrotnie w systemie Windows

Pamiętaj, że w obu przypadkach eksportowane dane nie są bezpieczne.

x