Jak wygenerować napisy do audio i wideo? [9 Best Tools]

Napisy stały się jednym z najważniejszych aspektów filmu lub pliku audio. Dociera do szerszej publiczności, w tym tych, którzy nie znają języka, tych, którzy mają problemy ze słyszeniem i tych, którzy w tej chwili nie mogą odtworzyć wideo z dźwiękiem.

Film z YouTube zawierający napisy ma zwykle lepsze wyniki niż ten, w którym nie ma, z 12% więcej czasu oglądania. Zwiększa SEO, zaangażowanie, współczynnik udostępniania i ranking wyszukiwania dla producentów treści. Platformy do strumieniowego przesyłania wideo i audio, oprócz YouTube, również widzą różnicę. 85% wszystkich treści w mediach społecznościowych jest oglądanych z wyłączonym dźwiękiem. W takich przypadkach podpisy i napisy są prawie jedynym czynnikiem decydującym o utrzymaniu widza.

Istnieje niewielka różnica między „Podpisami” a „Napisami”. Napisy są akcesoriami do rozumienia dla osób, które mają problemy ze słyszeniem, a napisy są przydatne dla osób, które nie są rodzimymi użytkownikami danego języka. Podpisy opisują dialogi, dźwięki w tle (np. otwieranie drzwi lub wystrzał), muzykę i przełączanie głośników. Z drugiej strony, napisy tylko zamieniają słyszalną mowę na widoczny tekst i wykluczają niewidzialne dźwięki.

Jak więc zabrać się za generowanie napisów do audio i wideo?

Filmy na youtube

Aby utworzyć podpisy do swojego filmu w YouTube z sygnaturami czasowymi, wykonaj następujące czynności:

  • Zarejestruj się lub zaloguj do swojego Studio YouTube rachunek.
  • Wybierz „Napisy” z rozwiniętego menu po lewej stronie.
  • Wybierz film, do którego chcesz dodać napisy.
  • Kliknij „Dodaj język” i wybierz język, w którym ma być tekst.
  • W sekcji „Napisy” wybierz „Dodaj”.

Dostępne są opcje ręcznego wpisywania, automatycznego tłumaczenia, automatycznego generowania napisów i automatycznej synchronizacji tekstu z wideo. Tekst transkrypcji jest zwykle automatycznie synchronizowany z filmem, jeśli język używany w filmie jest taki sam jak tekst.

Możesz dodać napisy do już przesłanego filmu lub nawet jeśli jeszcze go nie przesłano. Możesz później pobrać film z YouTube do obiegu na innych platformach.

Treści wideo i audio spoza YouTube

Platformy takie jak Dailymotion, IGTV, Metacafe i Vimeo oferują również usługi przesyłania strumieniowego wideo i audio. Aby dodać napisy do filmów tutaj, możesz pracować z następującymi narzędziami:

VEED.IO

VEED.IO oferuje napisy do filmów na trzy główne sposoby: ręczne wpisywanie, automatyczne generowanie napisów lub przesyłanie pliku tekstowego (obsługuje formaty SRT, VTT, TXT, ASS, SSA). Niezależnie od tego, w jaki sposób chcesz dodać napisy do filmu, możesz wybrać czcionki, kolory, rozmiar i czasy tekstu.

Wszystko, co musisz zrobić, to użyć funkcji Prześlij lub Przeciągnij i upuść, aby przenieść swój film na ekran główny i dodać napisy, wpisując lub przesyłając plik tekstowy. Po wprowadzeniu zmian graficznych kliknij „Eksportuj”, aby przesłać wideo do urządzenia.

Poza tym platforma ta umożliwia generowanie napisów w wielu formach. Możesz dodać napisy, zdecydować się na automatyczne generowanie, uzyskać transkrypcję, przetłumaczyć lub wybrać funkcję Audio/wideo na tekst.

Obrót silnika

Rev’ usługi dodawania napisów do filmów sprawiają, że Twój film jest atrakcyjny, poprawia SEO i pomaga dotrzeć do większej liczby odbiorców. Działa z prawie każdym formatem, od MP4, MOV i VOB po AVI i OGG.

Czytelnicy newsblog.pl Uzyskaj 10% ZNIŻKI na Rev.

Wszystko, co musisz zrobić, to przesłać film lub skopiować i wkleić adres URL filmu z YouTube lub Vimeo. Prześlij go profesjonalnym autorom napisów, którzy pracują z 99% dokładnością i ukończą film w ciągu 24 godzin. Możesz być pewien jakości napisów pomimo specyficznych dla branży danych, wielu równoczesnych mówców, różnych globalnych dialektów i trudnego do uchwycenia dźwięku.

Dodatkowo możesz nawet edytować wideo za pomocą zaawansowanych narzędzi i oprogramowania Rev. Otrzymasz wynikowy film za pośrednictwem poczty e-mail; prześlij go teraz, gdziekolwiek chcesz!

AmberScript

Z AmberScript masz jedno i drugie — człowieka i maszynę do tworzenia napisów i transkrypcji. Podczas gdy ich silnik AI może tworzyć napisy w 39 językach, ich eksperci mogą to robić w jedenastu językach.

Mają plany pre-paid i subskrypcyjne z automatycznymi napisami. A ręczna obsługa jest czasowa i oferuje również przetłumaczone napisy.

Po prostu prześlij swój film, aby wygenerować wersję roboczą do procesu wspomaganego przez sztuczną inteligencję. Następnie możesz użyć wbudowanego edytora online, aby wprowadzić dowolne zmiany. Wersja robocza jest wyposażona w automatyczne wyrównanie, które jednak można ponownie wyrównać, podświetlić i dostosować według własnego uznania.

Możesz również uwzględnić w eksporcie opcjonalne znaczniki czasu i rozróżnienie mówców. Wreszcie pozwala na eksportowanie filmów z napisami lub osobno jako tekst, SRT, VTT lub EBU-STL itp.

AmerScript posiada również API do przesyłania strumieniowego, które można wykorzystać do automatycznego tworzenia napisów do wykładów wideo, seminariów internetowych itp. Możesz zintegrować to API z popularnymi narzędziami do wideokonferencji, takimi jak Teams, Zoom, Google Meet, Skype.

PodtytułPszczoła

PodtytułPszczoła to zasilany przez sztuczną inteligencję generator napisów do filmów. Możesz dodać podpisy kodowane i zmienić tytuł nagłówka w różnych stylach, czcionkach i kolorach, aby Twój film był atrakcyjny. Możesz także dostosować ustawienia automatycznych napisów, aby zwiększyć kreatywność.

Po prostu prześlij wideo na platformę (może mieć dowolny format) i pozostaw generowanie napisów na maszynie. Gdy to zrobisz, dostosuj go, aby upiększyć wideo i dodać klasyczne Napisy, aby Twój film się wyróżniał. Pobierz gotowy utwór i prześlij go bezpośrednio na wybraną platformę mediów społecznościowych.

SubtitleBee ma w zanadrzu około 120 globalnych języków, a jego algorytm może pochwalić się 95% dokładnością. Inne funkcje tej platformy to szybkie napisy, dostosowywanie logo, edycja wideo i wysoka prywatność danych.

Maestra

Maestra to kolejny automatyczny generator napisów z obsługą AI dla plików audio i wideo. Obsługuje tłumaczenie tekstu w ponad 50 językach, takich jak francuski, arabski, fiński, włoski i angielski. Na tej platformie możesz również tworzyć kanały zespołowe, aby współpracować w czasie rzeczywistym ze współpracownikami.

Aby uzyskać napisy do filmu, prześlij go na Maestra, pozwól oprogramowaniu zrobić to, co konieczne, i pobierz wynik w formatach MP4, STL, VTT lub TXT. Najlepsze funkcje oferowane przez tę stronę internetową to synchronizacja transkrypcji audio i automatycznie generowane znaczniki czasu.

Zastosowane inteligentne techniki sprawiają, że każdy rodzaj treści wideo jest łatwy do odczytania – na przykład wykłady edukacyjne, konferencje prasowe, wywiady badawcze, kazania religijne itp. Możesz uzyskać napisy do dowolnej treści za pomocą kilku kliknięć.

Kapwing

Innym narzędziem do dodawania napisów do filmu bez znaku wodnego jest Kapwing.

Prześlij swój film, zdjęcie lub GIF do sekcji „Importuj multimedia” na stronie. Następnie będziesz musiał wpisać napisy ręcznie, gdy pojawi się odpowiedni dźwięk. Ustaw tekst we właściwych momentach, a uzyskasz dokładnie to, czego chciałeś!

Kapwing oferuje również automatyczne napisy generowane przez sztuczną inteligencję, które działają szybciej niż ręczne napisy. Możesz łatwo edytować kolor, tło, cień, rozmiar, typ czcionki i czas trwania tekstu za pomocą narzędzi do edycji. Co więcej, jeśli masz już tekst wideo zapisany w dokumencie, prześlij go obok wideo i kliknij „Utwórz”.

Jest to platforma bez reklam i nie wymaga również płatnej rejestracji. Ponadto Twój film będzie pozbawiony znaków wodnych i będzie przechowywany bezpośrednio w chmurze.

Subly

Subly to bezpłatna, automatyczna strona generująca transkrypcje i tłumaczenia plików audio i wideo. Dzięki ponad 50 000 twórców treści i 7 000 firm pracujących ramię w ramię, Subly oferuje najlepsze usługi tworzenia napisów i edycji treści wideo.

Tworzenie napisów do filmu można wykonać w czterech prostych krokach. Prześlij plik na platformę i poczekaj, aż zadziała algorytm zamiany mowy na tekst. Edytuj kolory, rozmiar i czcionki tekstu, aby najlepiej pasowały do ​​Twojej aplikacji. Przetłumacz treść na jeden z ponad 30 oferowanych języków. Zmień rozmiar i pobierz wideo na swoje urządzenie w celu dalszego wykorzystania na platformach społecznościowych i podcastach.

Na koniec najlepsze w tej platformie jest to, że jest najbardziej odpowiednia do celów edukacyjnych. Dostępność zespołu i automatyczne funkcje transkrypcji audio ułatwiają proces uczenia się wielokrotnie.

Amara

Amara to platforma do tworzenia napisów do filmów, która jest doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą samodzielnie dodawać napisy do filmów. Możesz zarządzać wspólnym projektem zespołowym, korzystając z bezpiecznych miejsc pracy i zaawansowanych narzędzi API do tworzenia wysokiej jakości napisów wideo.

Jego platforma korporacyjna jest oparta na chmurze i bardzo bezpieczna. Kiedy piszesz, Twoje dane są zapisywane na stronie i możesz później uzyskać do nich dostęp.

Co więcej, ta platforma z obsługą chatbota oferuje również napisy na żądanie przez zespół 2500 profesjonalistów w ponad 50 językach. Dzięki Amara możesz mieć pewność, że Twoje treści wideo staną się bardziej dostępne, wyższa pozycja w rankingu i łatwiejsza do przeszukiwania.

Happyscribe

Happyscribe oferuje usługi tworzenia napisów, korzystając z pomocy zaawansowanych technik sztucznej inteligencji oraz profesjonalnych napisów. Obsługuje napisy i transkrypcję w językach takich jak angielski, japoński, francuski, włoski, niemiecki, rosyjski i innych.

Oparty na sztucznej inteligencji generator napisów zawiera głośniki i wybiera słowa ze spersonalizowanego słownictwa, generując napisy dźwiękowe z dokładnością do 85%. Jednak jego obsługiwana przez człowieka usługa napisów ma dokładność 99%, ponieważ zespół native speakerów jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Happyscribe oferuje konfigurowalne formaty napisów, które najlepiej pasują do Twojej marki. Możesz edytować znaki w wierszu (CPL), odstęp między podpisami i początkowy znacznik czasu napisów. Możesz nawet użyć technologii wizualnej fali dźwiękowej, aby sprawdzić położenie tekstu w czasie rzeczywistym.

Platforma pracuje nad zaawansowanym zarządzaniem CPS, aby jak najbardziej odpowiadać widzom. Nie ma górnego limitu rozmiaru przesyłanych plików i możesz wyeksportować wideo w dowolnym formacie, takim jak SRT, AVID, VTT, STL, Premiere, Final Cut Pro itp. Możesz nawet współpracować z edytorem napisów i swoim zespołem na tym samym plik.

Dzięki najwyższej klasy interfejsom API i zapewnionemu bezpieczeństwu danych, Happyscribe może być dobrym wyborem, aby skorzystać z usług tworzenia napisów.

Wniosek

Dzięki tak zaawansowanym platformom do generowania napisów wideo i audio, spraw, aby Twoje treści były bardziej dostępne i zwiększ swoje SEO w wielu miejscach. Mając wystarczająco dużo czasu na rynku, zauważysz różnicę, jaką robi treść z napisami.

Następnie przeczytaj o transkrypcji audio na tekst.

x