Jak wykluczyć domenę z wyników wyszukiwania Google

W przeszłości wyniki wyszukiwania Google stały się mniej dokładne. Wcześniej wyniki wyszukiwania Google były znacznie bardziej trafne i to w zasadzie zapewniło jej udział w rynku, jakim cieszy się dzisiaj. Nadal jest lepszy niż Bing, więc jego udział w rynku nigdzie się nie zmienia, nawet jeśli wyniki nie są tak dobre, jak kiedyś. Jeśli próbujesz czegoś wyszukać, a konkretna nietrafna domena lub adres URL wciąż pojawia się w wynikach, możesz je usunąć. Oto, jak możesz wykluczyć domenę z wyników wyszukiwania Google.

Wyklucz domenę z wyników wyszukiwania Google

Wyszukiwarka Google obsługuje wiele modyfikatorów wyszukiwania. Niektóre z nich możesz być już zaznajomione, np. Modyfikator site: umożliwia wyszukanie określonej witryny pod kątem słowa kluczowego lub frazy. Modyfikator type: umożliwia wyszukiwanie plików w określonym formacie, np. PNG lub PDF. Istnieje podobny modyfikator wyszukiwania, który umożliwia wykluczenie domeny z wyników wyszukiwania Google. Możesz go użyć do wykluczenia domeny lub określonego adresu URL.

Search Modifier

Modyfikatorem wyszukiwania, który może wykluczyć domenę z wyników wyszukiwania Google, jest;

-inurl:

Składnia

Search query -inurl:domain

lub

Search query -inurl:URL

Przykład

Reddit videos -inurl:videos
Reddit videos -inurl:Reddit.com

Stosowanie

Modyfikator wyszukiwania może służyć do wykluczania zarówno adresu URL, jak i domeny z wyników wyszukiwania. Jeśli chcesz wykluczyć domenę z wyników wyszukiwania Google, wystarczy wpisać ją bez bitu www lub .com. Wykluczenie określonego adresu URL może być nieco trudniejsze.

Zacznij od wprowadzenia całego adresu URL po modyfikatorze, aby sprawdzić, czy działa. Zazwyczaj działa to z wyjątkiem przekierowań adresów URL, które są buforowane. W takim przypadku wprowadź unikatową część adresu URL, o której wiesz, że wykluczy adres URL, który chcesz odfiltrować, ale nie wpłynie na inne odpowiednie adresy URL. Jeśli adres URL nie jest przyjazny dla użytkownika, tj. Zawiera liczby, możesz również chcieć dołączyć nazwę domeny, ponieważ inne odpowiednie wyniki wyszukiwania mogą zawierać liczby w adresie URL i skutecznie je odfiltrujesz, co nie jest tym, czego chcesz.

Możesz użyć tego modyfikatora wyszukiwania z innymi modyfikatorami wyszukiwania obsługiwanymi przez Google, ale powinieneś zachować ostrożność podczas ich łączenia. Wyszukiwarka Google nie koryguje użycia modyfikatorów, tak jak robi to błędnie napisane słowa w zapytaniu. Jeśli użycie modyfikatora wyszukiwania daje zero lub zbyt mało wyników wyszukiwania, należy spróbować ograniczyć lub poszerzyć, w zależności od tego, co jest odpowiednie, warunki modyfikatora.

x