Udostępnij teraz w social media:


Menu Start umożliwia przypinanie aplikacji, aby były łatwiej dostępne. Możesz je pogrupować i zarządzać rozmiarem kafelków, a także szerokością menu Start. Konfiguracja może zająć trochę czasu, ale warto. Przypięte kafelki w menu Start znacznie ułatwiają dostęp do często używanych aplikacji i folderów. Poświęciwszy tyle czasu na układanie kafelków w menu Start, szkoda by było, gdyby coś się z nim stało. Nowa instalacja systemu Windows lub zła aktualizacja może zmienić układ kafelków w menu Start. Dobrą wiadomością jest to, że układ kafelków menu Start to coś, co możesz zarchiwizować, jeśli wiesz, gdzie są pliki. Oto, jak wykonać kopię zapasową i przywrócić układ menu Start w systemie Windows 10.

Sprawdź -   Jak opróżnić pamięć w trybie gotowości i naprawić zacinanie się gry w systemie Windows 10

Uwaga: ta metoda nie działa w przypadku wersji systemu Windows 10 po 1703.

Aby wykonać kopię zapasową układu menu Start i przywrócić go, musisz mieć uprawnienia administracyjne. Musisz również wylogować się z konta, które chcesz przywrócić, i przywrócić układ menu Start. Najlepiej jest zalogować się na konto administratora, aby utworzyć kopię zapasową układu dla dowolnego innego konta.

Przejdź do folderu AppDataLocalTileDataLayer dla konta, dla którego chcesz utworzyć kopię zapasową układu menu Start. Wewnątrz znajduje się folder o nazwie „Baza danych”. Tutaj zapisywany jest układ menu Start. Zawiera przypięte kafelki i utworzone przez Ciebie grupy. Wykonaj kopię zapasową w bezpiecznym miejscu.

Sprawdź -   Jak przypiąć notatkę do góry w macOS

Ilekroć chcesz przywrócić ten układ, na przykład po nowej instalacji systemu Windows 10, po prostu wklej ten folder do tej samej lokalizacji, z której został skopiowany. Podczas przywracania i tworzenia kopii zapasowej nie możesz być zalogowany na konto, dla którego przywracasz lub tworzysz kopię zapasową układu.

Jeśli masz skonfigurowane tylko jedno konto w systemie, będziesz musiał utworzyć drugie, aby wykonać jego kopię zapasową i przywrócić. Alternatywnie możesz odblokować ukryte konto administratora w systemie Windows, ale nie zalecamy tego robić.