01/26/2022

Jak wykonać kopię zapasową profilu użytkownika w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Instalacja systemu Windows 10 umożliwia tworzenie wielu użytkowników. Każdy użytkownik ma oddzielne miejsce, w którym zapisuje pliki. Każdy użytkownik ma własne ustawienia dotyczące wyglądu pulpitu i konfiguracji aplikacji. Dlatego profil użytkownika nie jest czymś łatwym do skonfigurowania i nie jest czymś, co chcesz stracić. Jeśli chcesz, możesz łatwo utworzyć kopię zapasową profilu użytkownika lub kilku z nich w systemie Windows 10.

Utwórz kopię zapasową profilu użytkownika

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień Aktualizacja i zabezpieczenia. Przejdź do zakładki Kopia zapasowa i wybierz opcję „Przejdź do kopii zapasowej i przywracania (Windows 7)”.

Sprawdź -   Jak wyłączyć nową funkcję autoodtwarzania w YouTube

Jeśli nie skonfigurowałeś harmonogramu tworzenia kopii zapasowych w systemie Windows 10, zobaczysz następujące okno. Wybierz profil użytkownika, którego kopię zapasową chcesz utworzyć. Jeśli to wszystko, co chcesz zrobić, odznacz opcję „Dołącz obraz systemu dysków”. Jeśli tego nie zrobisz, utworzy również obraz systemu dysków, a kopia zapasowa będzie większa, a jej ukończenie zajmie więcej czasu.

Jeśli masz już skonfigurowany harmonogram tworzenia kopii zapasowych w systemie Windows 10, zobaczysz inne okno, tj. To poniżej. Jeśli to ten, który widzisz, kliknij przycisk Opcje. W małym oknie, które się otworzy, kliknij opcję „Zmień ustawienia kopii zapasowej”.

Po wybraniu miejsca zapisania kopii zapasowej będziesz mieć możliwość zapisania tego, co chcesz. Po wyświetleniu monitu wybierz opcję „Pozwól mi wybrać”, aby wybrać elementy, których kopię zapasową chcesz utworzyć, i wybierz tylko swój profil użytkownika.

Sprawdź -   Jak iOS 14 może pomóc w robieniu lepszych zdjęć na iPhonie

Następnie rozpocznie się tworzenie kopii zapasowej.

Po utworzeniu kopii zapasowej możesz użyć jej do przywrócenia profilu użytkownika.

Przywróć profil użytkownika

Aby przywrócić profil użytkownika, otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień Aktualizacja i zabezpieczenia. Wybierz kartę Kopia zapasowa. Kliknij opcję „Przejdź do kopii zapasowej i przywracania (Windows 7)”. Alternatywnie wpisz następujące polecenie na pasku lokalizacji w Eksploratorze plików.

Control PanelSystem and SecurityBackup and Restore (Windows 7)

W oknie, które zostanie otwarte, przewiń w dół i kliknij przycisk Przywróć pliki. Kliknij opcję „Przeglądaj w poszukiwaniu folderów” i wybierz folder użytkownika z utworzonej wcześniej kopii zapasowej.

Windows 10 zajmie się resztą i przywróci Twój profil użytkownika. Jeśli przywracasz również z obrazu dysku, ukończenie procesu przywracania zajmie więcej czasu, ale na końcu powinieneś mieć swój profil użytkownika w taki sam sposób, jak podczas tworzenia kopii zapasowej.

Sprawdź -   Jak zainstalować motyw Plata GTK w systemie Linux

x