Jak wykonać kopię zapasową rejestru połączeń i SMS-ów na Androidzie Oreo

Możesz wykonać kopię zapasową podstawowych danych z telefonu z Androidem na Dysk Google. Jest to wbudowana funkcja systemu operacyjnego Android. Ta funkcja istnieje od dawna i zwykle tworzy kopie zapasowe takich rzeczy, jak kontakty, wiadomości Gmail, hasła Wi-Fi, wiadomości wysyłane przez Hangouts i inne rzeczy. Aż do Androida Oreo lista kopii zapasowych nie obejmowała rejestru połączeń i SMS-ów. Niektóre telefony, w szczególności telefony Pixel, miały kopię zapasową SMS-ów i rejestru połączeń na długo przed Oreo, ale możesz teraz utworzyć kopię zapasową rejestru połączeń i SMS-ów na dowolnym telefonie z Androidem z Oreo.

Ustawienie kopii zapasowej zostało zintegrowane z kopią zapasową Dysku Google i podobnie jak wszystkie inne elementy, które można zarchiwizować, możesz ją włączyć lub wyłączyć, selektywnie.

Utwórz kopię zapasową rejestru połączeń i wiadomości SMS

To naprawdę jest tak proste, jak włączenie kopii zapasowej Dysku Google. Jedyną istotną rzeczą jest to, że masz w telefonie Androida Oreo.

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do System> Kopia zapasowa. Jeśli jeszcze jej nie włączono, włącz ją, wybierz konto, a następnie wybierz elementy, których kopię zapasową chcesz utworzyć.

Jeśli nie chcesz tworzyć kopii zapasowych wszystkich danych z urządzenia na Dysku Google, możesz wyłączyć je na ekranie Kopia zapasowa lub, jeśli wolisz nie tworzyć kopii zapasowych rejestru połączeń i danych SMS-ów, możesz je wyłączyć.

Powinniśmy wspomnieć, że chociaż jest to funkcja Androida Oreo, niektórzy użytkownicy korzystający z Androida Oreo jej nie widzą. Udało nam się sprawdzić, czy ta funkcja jest dostępna na telefonach Pixel, Nexus 6P oraz Nokia 3 i Nokia 5, wszystkie z systemem Android Oreo. Użytkownicy korzystający z Androida Oreo na Nexusie 5X zgłaszają brak tej funkcji, a przyczyna jest nieznana. Być może ma to związek z aktualizacją Oreo, którą uruchomili. Telefony Pixel, Nexus 6P i zestawy Nokia otrzymują aktualizacje Oreo niemal natychmiast po ich pojawieniu się.

Jeśli zainstalowałeś Oreo na swoim telefonie, flashując niestandardową pamięć ROM, możliwe, że nie zobaczysz tej funkcji. Możliwe też, że producent Twojego urządzenia usunął tę funkcję. Można się tego spodziewać, jeśli masz telefon z mocno zmodyfikowanym systemem Android Oreo i wieloma niepotrzebnymi aplikacjami od producenta urządzenia.

Dziennika połączeń i informacji SMS nie można pobrać za pośrednictwem Google Takeout. Można go zaimportować na inne urządzenie z Androidem, ale nie ma możliwości zapisania jego kopii na pulpicie, przynajmniej nie w formacie, do którego można uzyskać bezpośredni dostęp. MMS-y nie są archiwizowane.