12/08/2021

Jak wykonać kopię zapasową tekstu ze schowka w systemie iOS

Udostępnij teraz w social media:

W schowku systemowym na wszystkich platformach można zapisać jednocześnie tylko jeden element. Kiedy kopiujesz coś do schowka, poprzednia zawartość jest nadpisywana i nie ma możliwości jej odzyskania. Na komputerach stacjonarnych to ograniczenie jest łatwe do pokonania. Istnieje wiele menedżerów schowka innych firm, które mogą przechowywać historię wszystkiego, co kopiujesz do schowka. Take Clipboard to bezpłatna aplikacja na iOS, która może tworzyć kopie zapasowe tekstu ze schowka na iPhonie.

Istnieją dwa sposoby korzystania z tej aplikacji; samą aplikację lub widżet aplikacji.

Utwórz kopię zapasową tekstu ze schowka

zainstalować Weź schowek i otwórz dowolną aplikację, z której możesz skopiować tekst. Może to być przeglądarka, aplikacja do kontaktów lub aplikacja Mail. Zaznacz tekst i skopiuj go do schowka. Teraz, gdy został skopiowany, musisz utworzyć jego kopię zapasową.

Sprawdź -   Jak zapisać połączony obraz w Safari w iOS 10

Aby utworzyć kopię zapasową za pośrednictwem aplikacji, po prostu otwórz aplikację. Tekst zostanie wklejony automatycznie i będziesz mógł wrócić do ekranu głównego. Aby utworzyć kopię zapasową tekstu ze schowka za pomocą widżetu aplikacji, musisz najpierw dodać widżet. Następnie skopiuj tekst do schowka i przejdź do ekranu widżetów. Tekst zostanie wklejony automatycznie.

Kopiuj i edytuj tekst

Schowek tekstowy może nie tylko przechowywać tekst ze schowka, ale także umożliwia edycję i oczywiście kopiowanie. Aby edytować tekst, otwórz aplikację i naciśnij i przytrzymaj fragment, który chcesz edytować. Aby skopiować fragment, po prostu go dotknij.

Aplikacja wyświetla pełną listę wszystkich zapisanych treści, którą można przeszukiwać. Pokazuje ikonę schowka obok fragmentu, który jest aktualnie kopiowany do schowka. Widżet może uruchamiać aplikację, otwierać określony fragment do edycji oraz wyszukiwać fragment w Safari.

Sprawdź -   Jak połączyć wszystkie Firefox Windows w jedno

Jak to działa?

Schowek to coś, do czego wszystkie aplikacje mają pełny i całkowity dostęp. W rzeczywistości iOS i macOS mogą nawet udostępniać zawartość schowka. Funkcja schowka tekstowego polega na tym, że automatycznie odczytuje zawartość schowka. Niestety, nie może go automatycznie wykryć ani nawet nie musiałbyś otwierać aplikacji ani wywoływać jej widżetu, aby utworzyć kopię zapasową tekstu ze schowka.

Konieczne jest tutaj słowo przestrogi; chociaż iOS jest bezpiecznym systemem operacyjnym, powinieneś uważać, co kopiujesz do schowka. Jeśli chcesz skopiować informacje, takie jak numer karty kredytowej, identyfikatory medyczne, numery telefonów i e-maile lub inne poufne informacje, nie przechowuj ich w schowku tekstowym. O ile to możliwe, używaj pęków kluczy w iOS do przechowywania nazw użytkowników i haseł. Kopiowanie haseł do schowka nigdy nie jest dobrym pomysłem. Nawet jeśli nie masz złośliwych aplikacji, które mogłyby go niewłaściwie wykorzystać, możesz przypadkowo wkleić go w miejscu publicznym.

Sprawdź -   Jak używać i instalować Stremio w systemie Linux

x