Udostępnij teraz w social media:

Każdy ma inny skonfigurowany pasek zadań. Wszystkie aplikacje przypięte do paska zadań, ich kolejność i używane ikony są przechowywane w systemie Windows 10. Informacje sprawiają, że przypięte elementy pozostają na swoim miejscu, a system operacyjny ich nie zapomina . Jeśli tworzysz nowego użytkownika na swoim komputerze, wykonujesz nową / czystą instalację lub po prostu konfigurujesz nowy komputer z systemem Windows 10, na którym chcesz mieć taki sam układ paska zadań, możesz wykonać kopię zapasową układu paska zadań, który posiadasz, i łatwo go przywrócić w dowolnym systemie.

Zanim zaczniemy, pamiętaj, że elementy można przywrócić tylko wtedy, gdy aplikacje, których dotyczą, są również zainstalowane w systemie. Jeśli przywracasz układ paska zadań, który zawiera przeglądarkę Firefox przypiętą do określonej pozycji na pasku zadań, ale nie masz zainstalowanej przeglądarki Firefox, aplikacja nie zostanie automatycznie dodana.

Sprawdź -   Jak skonfigurować urządzenia peryferyjne do gier Razer w systemie Linux z polichromatycznym

Utwórz kopię zapasową układu paska zadań

Aby wykonać kopię zapasową układu paska zadań, musisz wykonać kopię zapasową klucza w rejestrze systemu Windows. Tworzenie kopii zapasowych kluczy nie wymaga jednak uprawnień administratora, ale ich przywracanie już wymaga.

Otwórz edytor rejestru i przejdź do następującego klucza.

ComputerHKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerTaskband

Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Paska zadań iz menu kontekstowego wybierz „Eksportuj”. Zapisz klucz pod nazwą Pasek zadań, a kopia zapasowa układu paska zadań zostanie utworzona.

Aby przywrócić układ paska zadań, kliknij prawym przyciskiem myszy klucz rejestru, którego kopia zapasowa została utworzona, i wybierz opcję Scal. Po połączeniu klucza z rejestrem wszystkie elementy na pasku zadań pojawią się ponownie w miejscu, w którym je przypięto. Jeśli nie, uruchom ponownie Eksploratora i to załatwi sprawę.

Sprawdź -   Jak nagrywać i wysyłać tweety głosowe w aplikacji Twitter

Powinniśmy również wspomnieć, że wiele osób zaleca wykonanie kopii zapasowej zawartości poniższego folderu w celu wykonania kopii zapasowej układu paska zadań. Ten folder zawiera wszystkie elementy przypięte do paska zadań, jednak bardzo słabo radzi sobie z tworzeniem kopii zapasowej układu i przywracaniem go. Nie wszystkie elementy są przywracane (w zależności od ich charakteru), a także ich kolejność nie zostaje zachowana.

%AppData%MicrosoftInternet ExplorerQuick LaunchUser PinnedTaskBar

Rejestr to jedyny niezawodny sposób na wykonanie kopii zapasowej układu paska zadań. Jeśli nadałeś elementom niestandardowych nazw na pasku zadań, np. Przypiąłeś Chrome do paska zadań, ale zmieniłeś nazwę skrótu na przeglądarkę, musisz mieć skrót o tej samej nazwie na pulpicie, aby ponownie został przypięty do paska zadań po połączeniu klucza rejestru. Układ polega na tym, że wiele rzeczy jest konfigurowanych w taki sam sposób, jak podczas tworzenia kopii zapasowej.

Sprawdź -   Jak sprawdzić, czy opis stanowiska jest dyskryminujący [Chrome]

Sprawdź, jak wykonać kopię zapasową układu menu Start w systemie Windows 10.