Udostępnij teraz w social media:

Masz dość ponownego logowania się do aplikacji Discord w systemie Linux? Chcesz wykonać kopię zapasową ustawień, aby było to łatwiejsze? Postępuj zgodnie z tym samouczkiem, a dowiesz się wszystkiego o tym, jak łatwo wykonać kopię zapasową i przywrócić ustawienia Discord w systemie Linux!

Wyświetl ustawienia Discord

Jeśli zainstalujesz Discord w systemie Linux, pobierając pakiet DEB lub w inny sposób, aby uzyskać program, który nie używa Snap lub Flatpak, wszystkie ustawienia programu zostaną zapisane w Twoim folderze domowym, w katalogu ~ / .config. Aby wyświetlić zawartość tego folderu, użyj polecenia ls. Upewnij się, że używasz modyfikatora -a, aby zobaczyć wszystkie ukryte pliki w tym katalogu.

Aby uzyskać dostęp do folderu ustawień Discord, wykonaj:

cd ~/.config/discord

Następnie wyświetl zawartość Discord, używając ls.

ls -a

Korzystanie z dysku CD powinno działać i zapewniać natychmiastowy dostęp do ustawień programu na komputerze z systemem Linux. Jeśli powyższe polecenia nie działają, ale masz zainstalowaną aplikację Discord, może być konieczne wylogowanie się i ponowne zalogowanie. Po ponownym zalogowaniu ustawienia powinny znajdować się we właściwej lokalizacji.

Utwórz kopię zapasową ustawień Discord

Najlepszym sposobem na wykonanie kopii zapasowej ustawień aplikacji Discord dla systemu Linux jest utworzenie kompletnego, skompresowanego archiwum Tar z ~ / .config / discord. Aby utworzyć nowe archiwum Tar, załaduj okno terminala i użyj polecenia CD, aby przejść do folderu ~ / .config.

Sprawdź -   Jak mój dostawca usług internetowych może powiedzieć, że używam BitTorrent?

Uwaga: ta metoda tworzenia kopii zapasowych działa tylko w przypadku wersji Discord, które instalują się bezpośrednio na komputerze z systemem Linux (Deb, TarGZ lub AUR). Może nie działać z pakietem Discord Flatpak lub Snap, ponieważ te wersje używają własnej prywatnej konfiguracji systemu plików.

cd ~/.config

Użyj polecenia tar, aby utworzyć nowe archiwum Tar. Aby uzyskać najlepsze wyniki, użyj formatu TarGZ. To znany format i współpracują z nim wszystkie systemy operacyjne Linux.

Uwaga: chociaż TarGZ jest preferowany, istnieją inne typy archiwów Tar, z którymi możesz korzystać, takie jak TarBz.

tar -czvf discord-settings-backup.tar.gz discord

Pozwól narzędziu do archiwizacji Tar skompresować i utwórz plik ustawień Discord. Po zakończeniu procesu kompresji użyj polecenia mv do katalogu Dokumenty.

mv discord-settings-backup.tar.gz ~/Documents

Po zakończeniu tworzenia kopii zapasowej Discord możesz umieścić ten plik w Internecie w celu zachowania bezpieczeństwa. Jednak ta kopia zapasowa jest niebezpieczna, więc zrób to na własne ryzyko.

Zainstaluj GPG

Pobranie pliku kopii zapasowej i przesłanie go online jest możliwe, ale to zły pomysł. Jest odblokowany i każdy może zepsuć ten plik, wyodrębnić go i użyć go, aby uzyskać dostęp do konta Discord. Dlatego jeśli planujesz przechowywać tę kopię zapasową online, dobrym pomysłem jest użycie szyfrowania, takiego jak GPG.

Sprawdź -   6 najlepszych wtyczek do czatu Pidgin dla użytkowników systemu Linux

Z narzędziem takim jak GPG, pozwoli ci to zabrać archiwum Discord TarGZ, zaciemnić je i upewnić się, że tylko ty masz do niego dostęp. Zainstaluj GPG w systemie Linux, wprowadzając poniższe polecenia dla systemu operacyjnego Linux.

Ubuntu

sudo apt install gpg

Debian

sudo apt-get install gpg

Arch Linux

sudo pacman -S gnupg

Fedora

sudo dnf install gpg

OpenSUSE

sudo zypper install gpg

Ogólny Linux

GPG jest szeroko dostępny w systemie Linux. Mają go nawet najbardziej nieznane dystrybucje. Aby zainstalować, wyszukaj w menedżerze pakietów „gpg”.

Szyfruj kopię zapasową

Teraz, gdy narzędzie szyfrujące GPG działa na twoim komputerze z systemem Linux, będziesz mógł zaszyfrować swoje archiwum Discord TarGZ. Używając terminala, przenieś płytę CD do katalogu ~ / Documents, w którym znajduje się kopia zapasowa.

cd ~/Documents

Następnie użyj polecenia gpg, aby utworzyć nowy zaszyfrowany plik. Podczas tworzenia nowego zaszyfrowanego pliku pamiętaj, aby użyć bezpiecznego hasła. Jeśli nie użyjesz bezpiecznego hasła, szyfrowanie będzie bezcelowe.

Sprawdź -   Jak skonfigurować maszynę wirtualną z systemem Linux w systemie Windows

Uwaga: nie możesz uzyskać dobrego, bezpiecznego hasła? Strongpasswordgenerator.com czy jesteś objęty!

gpg -c discord-settings-backup.tar.gz

Uruchomienie polecenia gpg spowoduje wyświetlenie nowego pliku. Ten plik nazywa się discord-settings-backup.tar.gz.gpg. Jest w pełni zablokowany i niedostępny dla wszystkich, chyba że zostanie wprowadzony specjalny kod dostępu.

Przywróć kopię zapasową ustawień Discord

Aby przywrócić kopię zapasową GPG Discord, otwórz okno terminala. Następnie użyj klucza CD, aby przenieść sesję terminala do folderu ~ / Documents, w którym przechowywana jest kopia zapasowa.

cd ~/Documents

Utwórz kopię kopii zapasowej discord-settings-backup.tar.gz.gpg i umieść ją w folderze ~ / .config w katalogu domowym, używając polecenia cp.

cp discord-settings-backup.tar.gz.gpg ~/.config

Przenieś z folderu ~ / Documents do folderu ~ / .config za pomocą polecenia CD.

cd ~/.config

Odszyfruj plik kopii zapasowej za pomocą polecenia gpg.

gpg discord-settings-backup.tar.gz.gpg

Po odszyfrowaniu kopii zapasowej nadszedł czas, aby wyodrębnić archiwum TarGZ ustawień Discord do folderu ~ / .config. Za pomocą polecenia tar wyodrębnij ustawienia Discord.

tar xvf discord-settings-backup.tar.gz

Uruchomienie polecenia tar powinno natychmiast wyodrębnić i przywrócić ustawienia Discord na komputerze z systemem Linux.