Jak wykonać kopię zapasową ustawień wstępnych dokumentów programu Photoshop

Udostępnij teraz w social media:

Jeśli często tworzysz dokumenty w programie Photoshop, w których płótno ma określony rozmiar, dobrym pomysłem jest zapisanie tego rozmiaru jako ustawienia wstępnego. Wstępne ustawienia dokumentu w programie Photoshop mogą być używane do szybkiego otwierania nowego pliku, który ma kilka wstępnie zdefiniowanych podstawowych funkcji, np. Rozmiar płótna, rozdzielczość, tryb koloru itp. Tworzenie ich może być czasochłonne, dlatego warto wykonać kopię zapasową Wstępne ustawienia dokumentów programu Photoshop na wszelki wypadek. Możesz użyć kopii zapasowej, aby szybko dodać te same ustawienia wstępne do innego systemu lub po prostu przywrócić je w systemie, jeśli wykonasz nową instalację.

Utwórz ustawienia wstępne dokumentów

Tworzenie ustawień wstępnych dokumentów jest dość łatwe i szczegółowo opisaliśmy ten proces tutaj. Jeśli masz już dodane ustawienia wstępne, upewnij się, że pojawiają się one na karcie Zapisane w oknie tworzenia nowego dokumentu. Jeśli tak, możesz je wykonać.

Utwórz kopię zapasową ustawień wstępnych dokumentu

Kopie zapasowe ustawień wstępnych dokumentów można tworzyć zarówno w systemie MacOS, jak i Windows 10. Proces obejmuje tworzenie kopii zapasowej jednego pliku, ale należy wiedzieć, gdzie plik jest zapisany. Jeśli nie korzystasz z najnowszej wersji programu Photoshop, możesz nie znaleźć pliku w podanych poniżej lokalizacjach, ale rozejrzyj się za folderem o nazwie Adobe Photoshop Settings i powinien tam być.

Windows 10

Otwórz Eksplorator plików i wklej następujące elementy na pasku lokalizacji;

%APPDATA%AdobeAdobe Photoshop CC 2018Adobe Photoshop CC 2018 Settings

W otwartym folderze poszukaj pliku o nazwie New Doc Sizes.json. To jest plik, którego kopię zapasową musisz utworzyć. Jeśli chcesz, możesz otworzyć go w Notatniku lub dowolnym innym edytorze tekstu i bezpośrednio edytować ustawienia wstępne.

  Jak zainstalować OpenOffice w systemie Linux

System operacyjny Mac

W systemie macOS musisz przejść do następującej lokalizacji. Pamiętaj, aby zastąpić część YourUser własną nazwą użytkownika.

YourUser/Library/Application Support/Adobe/Adobe Photoshop CS4/Presets

W tej lokalizacji poszukaj pliku New Doc Sizes.json. Utwórz kopię zapasową i ponownie, możesz ją otworzyć i bezpośrednio edytować ustawienia wstępne.

Importowanie ustawień wstępnych dokumentów

Importowanie pliku jest dość łatwe. Musisz oczywiście mieć zainstalowany program Photoshop, aby katalog, do którego trafia plik, już tam był. Upewnij się, że sama aplikacja nie jest uruchomiona. Otwórz właściwy katalog dla swojego systemu operacyjnego i wklej tam plik.

Otwórz program Photoshop i okno Utwórz dokument powinno zawierać wszystkie ustawienia wstępne, które pierwotnie posiadał plik. Dobrym pomysłem może być sprawdzenie zakładki Zapisane, aby zobaczyć, czy pojawiają się na niej, czy nie. Jeśli pojawiają się tylko na karcie Ostatnie, może być konieczne ponowne ich zapisanie, chociaż rzadko jest to konieczne.

  Jak znaleźć identyfikator UUID komputera Mac, iPhone i iPad

x