Udostępnij teraz w social media:

Istnieje wiele rozwiązań do synchronizowania plików z komputera na komputer w systemie Linux. W newsblog.pl omówiliśmy synchronizację Rsync, Syncthing i Resilio. Innym rozwiązaniem do synchronizacji plików dla użytkowników Linuksa do wypróbowania jest Daemon Sync. To zastrzeżone oprogramowanie, które umożliwia użytkownikom synchronizację danych między komputerami, w tym smartfonami (iOS / Android).

Zainstaluj Daemon Sync

Instalacja Daemon Sync w systemie Linux jest ograniczona tylko do kilku wybranych dystrybucji Linuksa.

Ubuntu / Debian i pochodne

Oficjalnie Daemon Sync obsługuje tylko Ubuntu, Debian i inne systemy operacyjne Linux, które również używają pakietów Debiana. Nie ma PPA ani samodzielnego repozytorium oprogramowania i wydaje się, że wersja Daemon Sync dla systemu Linux jest „tylko serwer”. Mimo to miło jest widzieć, że jest przynajmniej trochę wsparcia dla platformy.

Aby rozpocząć instalację, przejdź na stronę internetową Daemon Sync i kliknij przycisk pobierania. Powinien automatycznie wykryć, że używasz Linuksa. CD do folderu ~ / Downloads.

cd ~/Downloads

Następnie otwórz terminal i użyj narzędzia dpkg, aby zainstalować pakiet serwera.

Uwaga: Daemon Sync sprzedaje swój program Linux jako oprogramowanie serwerowe, ale będzie działać na komputerach stacjonarnych Ubuntu / Debian równie dobrze jak na serwerach.

sudo dpkg -i daemonsync_*_amd64.deb

lub

sudo dpkg -i daemonsync_*_i386.deb

Instalacja pakietu serwera Daemon Sync w systemie Ubuntu, Debian lub ich pochodnych nie działa od razu. Ze względu na charakter tego, jak czasami działają pakiety Debiana, występują problemy z zależnościami i użytkownik musi je naprawić.

Sprawdź -   Jak spakować (i rozpakować) pliki za pomocą PowerShell

W wierszu poleceń najłatwiejszym sposobem rozwiązania tego problemu jest użycie flagi -f w menedżerze pakietów Apt.

sudo apt install -f

Po uruchomieniu polecenia install -f automatycznie diagnozuje ono brakujące pakiety i natychmiast je instaluje.

Następnie program Daemon Sync powinien zostać poprawnie zainstalowany. Jeśli z jakiegoś powodu tak się nie stało, dobrym pomysłem jest ponowne uruchomienie polecenia dpkg. Tym razem dpkg nie będzie miał żadnych błędów.

Inne systemy Linux

Jak wspomniano wcześniej, aplikacja Daemon Sync nie ma oficjalnego wsparcia dla użytkowników Linuksa poza Ubuntu i Debianem. Istnieją jednak sposoby, aby ten program działał. Należy jednak pamiętać o jednej rzeczy, postępując zgodnie z tymi instrukcjami: Daemon Sync można zainstalować tylko za pośrednictwem pakietu Debian, więc dekompilacja go dla dystrybucji Linuksa może w ogóle nie działać.

Wykonaj te kroki na własne ryzyko. Jeśli nie możesz go uruchomić w konfiguracji innej niż Ubuntu / Debian, najlepiej będzie utworzyć maszynę wirtualną, która uruchamia Daemon Sync na serwerze lub komputerze.

Sprawdź -   Jak mój dostawca usług internetowych może powiedzieć, że używam BitTorrent?

Konwertuj DEB na RPM

Prawdopodobnie najlepszym szczęściem w uzyskaniu tego oprogramowania działającego na dystrybucjach Linuksa, które używają pakietów RPM, jest ich konwersja za pomocą narzędzia Alien. Obcy nie jest doskonały, ale świetnie radzi sobie z analizowaniem zagranicznych pakietów i konwertowaniem ich na coś bardziej użytecznego.

Uwaga: Obcy może również konwertować do Slackware pakiety.

Proszę zrozumieć, że Alien nie ma możliwości określenia, jakie zależności przekładają się na RPM. Najlepiej przestudiować te, które Daemon Sync instaluje w Ubuntu / Debian i poszukać odpowiedników Fedory / OpenSUSE.

Pobierz najnowszą wersję Daemon Sync i postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem tutaj, aby dowiedzieć się, jak przekonwertować go na RPM.

Dekompiluj pakiet DEB

Dość powszechnie wiadomo, że pliki pakietów Debiana to po prostu archiwa AR zawierające pliki. Jeśli wyodrębnisz odpowiednie dane, istnieje duża szansa, że ​​program będzie działał. Podążanie tą drogą jest trudne, ponieważ zależności dla innych dystrybucji Linuksa nie będą pasować do tych w systemie Ubuntu / Debian. Aby uzyskać najlepsze wyniki, sprawdź, co instaluje Daemon Sync, gdy działa apt install -f, i spróbuj znaleźć równoważne pakiety dla twojego systemu operacyjnego.

Po pobraniu najnowszej wersji Daemon Sync postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, aby dowiedzieć się, jak ręcznie dekonstruować pakiety Debiana.

Sprawdź -   Jak włączyć tryb ciemny na komputerze Mac

Korzystanie z Daemon Sync

Program Daemon Sync jest dość łatwy w użyciu w porównaniu z wieloma innymi narzędziami do synchronizacji. Nie ma usług systemowych do włączenia, plików do przenoszenia ani uprawnień do konfiguracji. Zamiast tego użytkownik instaluje program serwera, pobiera plik Android lub iOS aplikacji i łączy te dwa.

Aby rozpocząć korzystanie z programu Daemon Sync, otwórz nową kartę przeglądarki i wprowadź następujący adres URL:

https://localhost:8084

Czy używasz zdalnego serwera w swojej sieci? W takim przypadku musisz najpierw znaleźć zdalny adres IP serwera. Aby to zrobić, wejdź na serwer przez SSH i uruchom ip addr.

ip addr show | grep 192.168

Uruchomienie ip addr w połączeniu z grep odfiltruje wszystkie informacje oprócz lokalnego adresu IP, który serwer ma z routerem. Skopiuj ten adres, otwórz nową kartę przeglądarki i wprowadź ten adres, aby uzyskać dostęp do interfejsu:

https://local-server-ip:8084

Otwórz aplikację mobilną, która automatycznie wykryje każdy serwer Daemon Sync działający w sieci. Następnie zostaniesz poproszony o wprowadzenie kodu PIN, aby uzyskać dostęp. Wróć do zakładki przeglądarki, wpisz poprawny pin i wszystko powinno zacząć działać.

Synchronizuj wszystkie zdjęcia i filmy z powrotem na serwerze, klikając „ustawienia” w aplikacji, a następnie zmień ustawienia synchronizacji na „automatyczne”.

Media w Daemon Sync są dostępne pod adresem / media / DAEMONSyncStorage /.