Jak wykryć przepisy na stronie internetowej [Chrome]


Przepisy, dobre, nie zawsze pochodzą od znanych sieci spożywczych. Na mniejszych blogach można znaleźć wiele dobrych, ale dotarcie do właściwego przepisu samo w sobie może być zadaniem. Blogi z przepisami, choć nie są tym samym, co artykuły zachęcające do klikania, w których skaczesz przez obręcze, aby dojść do sedna, mają tendencję do zakopywania przepisu. Zamiast dodawać przepis u góry lub gdzieś u góry strony, jest on przesuwany dalej w dół. Recipe Filter to rozszerzenie do Chrome opracowane przez Redditor fancy_pantser, które wykryje przepisy na stronie internetowej i pokaże je, abyś nie musiał sam przeglądać całej strony.

Wykryj przepisy

Aby wykryć przepisy na stronie internetowej, wystarczy zainstalować Filtr receptur z Chrome Web Store. Zacznij szukać przepisów. To rozszerzenie nie będzie miało wpływu na witryny internetowe, które pokazują przepis u góry w odpowiednim formacie. Kierowane będą strony internetowe, które zakopują swój przepis pod obciążeniem tekstu lub mnóstwem reklam. Filtr receptur wyszuka przepis i pokaże go w ramce na stronie. Jeśli obawiasz się, że to rozszerzenie wpłynie na przychody z reklam w witrynie, nie martw się. Reklamy nie są usuwane z karty przepisów. Nadal tam są i nie musisz się martwić o wpływ na przychody witryny.

Jest to trochę niefortunna praktyka na wielu blogach kulinarnych. Przepis jest przesunięty w dół lub zasłonięty, jeśli jest to prawdopodobnie jedyna rzecz, która przyciągnęła użytkownika do witryny. Może to mieć związek z tym, że blogerzy chcą zwiększyć swoje statystyki i przekonać algorytm Google, że witryna działa dobrze, ale jest o jedną zbyt wiele witryn, które to robią, aby tak było.

Popularne strony internetowe należące do dużych sieci, takich jak BBC Foods i AllRecipes, nie angażują się w tę praktykę, ale nasza przykładowa witryna (na zrzucie ekranu) tak i była na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google. A skoro o tym mowa, wyszukiwarka grafiki Google wyróżnia obrazy, którym towarzyszy przepis, a jeśli w ten sposób znajdujesz konkretny przepis do użytku, to rozszerzenie może być tym bardziej przydatne.

Witryny internetowe na białej liście

Filtr receptur ma również funkcję białej listy. Jeśli działa w witrynach internetowych, które nie wymagają wyodrębnienia przepisu, możesz po prostu dodać je do białej listy z opcji rozszerzenia. Warto wspomnieć, że rozszerzenie nazywa tę funkcję białej listy blacksliting.

x