Jak wyłączyć animacje w systemie Android [No Root]


Animacje to funkcja kosmetyczna, która sprawia, że ​​system operacyjny wygląda fajniej. Animacje wypełniają czynności przejścia, tzn. Gdy przełączasz się z jednej aplikacji do drugiej, animacja sprawia, że ​​przejście wygląda płynniej. Animacje są częścią wszystkich systemów operacyjnych; Windows, macOS, iOS, Android i Windows Mobile. Wyglądają schludnie i przyczyniają się do finezji interfejsu użytkownika, ale także wyczerpują baterię. Doskonałym tego przykładem jest efekt paralaksy w iOS, który był ogromnym rozładowaniem baterii. Android nie jest inny; ma również animacje wypełniające luki w przejściach i sprawiające, że system operacyjny wydaje się bardziej płynny. Te animacje wyczerpują baterię, jak każda inna animacja. Oto, jak możesz wyłączyć animacje w systemie Android.

Aby wyłączyć animacje w systemie Android, musisz najpierw włączyć opcje programisty. Aby to zrobić, otwórz aplikację Ustawienia i przewiń w dół do „Informacje o telefonie”. Na ekranie Informacje o telefonie poszukaj numeru kompilacji i dotknij go siedem razy. Wróć do głównej aplikacji Ustawienia, a opcje programisty będą teraz widoczne.

Stuknij Opcje programisty i przewiń w dół do sekcji „Rysunek”, w której znajdziesz trzy typy animacji, które można wyłączyć; Skala animacji okna, skala animacji przejścia i skala czasu trwania animatora. Dotknij każdego z tych ustawień, aby otworzyć odpowiadające im ustawienia skali. Możesz przyspieszyć lub spowolnić animacje, ale co ważniejsze, możesz je wyłączyć.

Dotknij opcji „Animacja wyłączona”, aby wyłączyć odpowiednią animację. Powtórz te czynności dla wszystkich trzech typów animacji, aby całkowicie wyłączyć animacje w systemie Android. Zmiana zaczyna obowiązywać w locie i nie musisz ponownie uruchamiać telefonu. Zauważysz różnicę, przełączając się teraz między aplikacjami lub uruchamiając nowe aplikacje na telefonach.

Nie przyspieszy to ani nie spowolni znacząco telefonu. Prawdziwa zauważalna różnica dotyczy czasu pracy baterii. Twój telefon będzie działał dłużej na jednym ładowaniu.