Udostępnij teraz w social media:

Windows nie jest znany jako ładny ani dobrze wyglądający system operacyjny. Z pewnością ma wiele niespójności w interfejsie użytkownika i zauważysz, że nadal istnieją relikty z Windows XP i Windows 7 obecne w systemie Windows 10. System operacyjny ma być solidny i umożliwiać użytkownikom maksymalne wykorzystanie ich sprzętu. Chociaż może nie wyglądać szczególnie dobrze, nie jest brzydki. Firma Microsoft dodała animacje w systemie Windows 10, które sprawiają, że wygląda lepiej i płynniejsze przejścia. Te animacje nie powodują dużego obciążenia zasobów, jednak jeśli twój komputer nie ma dużo mocy do stracenia, możesz je wyłączyć.

Wyłącz animacje

Ustawienia animacji można włączyć z różnych miejsc, np. Cień pod wskaźnikiem myszy można włączyć w zaawansowanych ustawieniach myszy. Aby uzyskać kompleksowy sposób zarządzania wszystkimi animacjami w systemie Windows 10, otwórz Panel sterowania.

Sprawdź -   Jak skonfigurować alerty dotyczące połączenia internetowego w systemie Windows 10

Wybierz kolejno pozycje System i zabezpieczenia> System> Zaawansowane ustawienia systemu. Otworzy się nowe okno z wstępnie wybraną zakładką Zaawansowane. Jeśli wybrano inną kartę, wybierz samodzielnie kartę Zaawansowane. Karta Zaawansowane zawiera sekcję Wydajność, aw tej sekcji znajduje się przycisk Ustawienia, który należy kliknąć.

Otworzy się nowe okno opcji wydajności z listą wszystkich animacji, które można włączyć / wyłączyć. Możesz selektywnie wybrać efekty animacji, które chcesz wyłączyć. Przekonasz się, że są pewne efekty animacji, które ledwo zauważasz, takie jak efekt zanikania lub przesuwania wskazówek narzędzi, więc nie będzie trudno zdecydować, czy je wyłączyć.

Możesz przeglądać listę i zarządzać animacjami lub możesz wybrać jedno z dwóch ustawień optymalizacji u góry tej listy; Dopasuj, aby uzyskać najlepszy wygląd, i Dopasuj, aby uzyskać najlepszą wydajność. Oczywiście, jeśli chcesz wydobyć więcej z systemu, powinieneś wybrać opcję, która daje pierwszeństwo wydajności twojego systemu, a nie jego wyglądowi.

Sprawdź -   Jak wykonać kopię zapasową i przywrócić wiadomości WhatsApp za pomocą Dysku Google

Wyłączenie animacji w systemie Windows 10 zajmie trochę czasu, ale nie jest to drastyczna zmiana w zakresie interfejsu użytkownika. Animacje są często subtelne i zauważysz, kiedy zostały wyłączone, ale szybko się do nich przyzwyczaisz.

Animacje sprawiają, że przejścia wydają się płynniejsze i stanowią trochę dodatkowej pracy dla karty graficznej i procesora, ale nie są prawdziwą funkcją, chyba że liczysz Peak. Jeśli używasz aplikacji wymagających zasobów, takich jak Photoshop lub OBS, zauważysz, że działają one nieco lepiej z wyłączonymi efektami animacji.

Prawie wszystkie systemy operacyjne mają efekty animacji. Robią to zarówno Android, jak i iOS. Na Androidzie możesz je całkowicie wyłączyć, a na iOS możesz wyłączyć te bardziej energochłonne, takie jak efekt paralaksy.

Sprawdź -   Jak wykonać kopię zapasową profilu Geary Mail w systemie Linux