12/05/2021

Jak wyłączyć autokorekty dla aplikacji na macOS

Udostępnij teraz w social media:

Autokorekta może uratować życie, gdy pracujesz nad czymś ważnym. Sprawdza nie tylko poprawność pisowni, ale także to, czy wprowadzone słowo pasuje do kontekstu tego, co napisałeś. Jest to coś, co jest przydatne, jeśli pracujesz w aplikacji takiej jak Pages, ale nie jest tak przydatne, jeśli używasz klienta czatu. Oto, jak możesz wyłączyć autokorekty dla aplikacji na macOS.

Wyłącz autokorekcję dla aplikacji

Ta sztuczka działa w większości aplikacji, ale nie we wszystkich. Mamy obejście tego problemu, jeśli aplikacja, którą chcesz wyłączyć dla autokorekty, należy do tej kategorii na końcu.

Sprawdź -   Jak wyłączyć uczenie się nowych słów w trybie incognito SwiftKey

Otwórz aplikację, dla której chcesz wyłączyć autokorekty. Na pasku menu przejdź do elementu Edytuj i wybierz Pisownię i gramatykę. Podmenu będzie miało trzy opcje; Sprawdź pisownię podczas pisania, Sprawdź gramatykę z pisownią i Sprawdź pisownię automatycznie.

Wybrana zostanie co najmniej jedna z tych trzech opcji. Ponowne kliknięcie / zaznaczenie spowoduje wyłączenie. Odznacz wszystkie trzy elementy, jeśli chcesz, a autokorekta zostanie wyłączona dla tej aplikacji. Powtórz dla wszystkich aplikacji, dla których chcesz wyłączyć autokorekty.

Jeśli nie ma tych trzech opcji, oznacza to, że jest to jedna z aplikacji, które nie pozwalają na wyłączenie autokorekty. To jest miejsce, gdzie musisz skorzystać z obejścia i nie jest to najlepsze.

Sprawdź -   Jak to działa i jak go ominąć

Otwórz aplikację Preferencje systemowe i wybierz preferencję Klawiatura. Przejdź na kartę Tekst i odznacz opcję „Popraw poprawną pisownię automatycznie”. Spowoduje to wyłączenie poprawek pisowni. Poprawki gramatyczne będą nadal włączone, ale nie są tak złe jak korekty pisowni.

Oczywistym minusem tego obejścia jest to, że wpłynie na wszystkie aplikacje w twoim systemie. Jeśli chcesz używać autokorekty, sprawdzania pisowni i wszystkich innych, w niektórych aplikacjach musisz ją włączyć. Aby ją włączyć, wykonaj te same kroki, aby wyłączyć autokorekcję, ale wybierz opcję, aby ją włączyć.

Znów jest tutaj minus; nie wszystkie aplikacje umożliwiają włączenie sprawdzania pisowni lub sprawdzania gramatyki.

Sprawdź -   Jak uzyskać kod QR do swojego profilu na LinkedIn

Aplikacje, które mają te ograniczenia, nie są dużo, a te, które mają ograniczenia, robią to z dobrego powodu. Jednym z przykładów takiej aplikacji jest Chrome. Chrome jest przeglądarką i będzie używany do otwierania wszelkiego rodzaju treści, które mogą, ale nie muszą, obejmować wprowadzanie tekstu. Jeśli używasz go do pracy na dokumentach, np. Dokumentach Google, masz własne sprawdzanie pisowni w aplikacji internetowej, aby utworzyć kopię zapasową, więc przeglądarka nie musi zezwalać na włączenie / wyłączenie autokorekty.

x