Udostępnij teraz w social media:

Chrome automatycznie odświeża karty, których nie odwiedzałeś od jakiegoś czasu. Jest to nowa funkcja dodana do przeglądarki w wersji 48. Jeśli masz otwartych kilka kart w dowolnym oknie przeglądarki Chrome i nie odwiedzasz żadnej z nich przez długi czas, Chrome odświeży ją automatycznie po następnym kliknięciu przełącz się na nią . Ma to na celu udostępnienie najnowszej wersji strony internetowej. Chrome zakłada, że ​​w czasie, gdy otworzyłeś i odwiedziłeś kartę, coś mogło się zmienić. Dzięki temu zawsze masz najnowszą wersję strony. Oficjalnie ta funkcja nosi nazwę „Odrzucone karty”. Udostępnia nie tylko najnowszą wersję strony, ale także ma na celu zmniejszenie zużycia pamięci. Oto, jak możesz wyłączyć automatyczne odświeżanie karty w Chrome.

Sprawdź -   Jak załączać pliki do wydarzeń w Kalendarzu Google

Wyłącz automatyczne odświeżanie karty

Otwórz Chrome i wpisz w pasku adresu URL.

chrome: // flags

Poszukaj flagi o nazwie „automatyczne odrzucanie kart”. Otwórz menu rozwijane pod nim. Wybierz „Wyłącz” i ponownie uruchom Chrome. Chrome nie będzie już odrzucać kart. Kiedy odwiedzasz kartę po długim czasie, nie odświeża się ona automatycznie.

Ręcznie odrzuć kartę w Chrome

Jeśli podoba Ci się ta funkcja Chrome, ale wolisz wybrać, które karty w Chrome mają zostać odrzucone, możesz to zrobić. Wyłączenie flagi automatycznego odrzucania kart spowoduje wyłączenie automatycznego odświeżania kart w przeglądarce Chrome, ale z tej funkcji można nadal korzystać ręcznie.

W przeglądarce Chrome wpisz w pasku adresu URL:

Sprawdź -   Jak bezpiecznie wymazać dysk flash USB w systemie Linux

chrome: // discards /

Tutaj zobaczysz pełną listę wszystkich kart otwartych w Chrome. Każda zakładka z tytułem ma link „Odrzuć”.

Kliknij link „Odrzuć” w tytule karty, a karta zostanie odrzucona. Karta nie zniknie z otwartych kart. Jak widać, po odrzuceniu karty nie zobaczysz żadnej zmiany w interfejsie użytkownika. Jednak po przejściu do karty załaduje się nowa wersja strony.

Wyrzucone karty działają zarówno w systemie Windows, jak i Mac.

Jak wspomniano wcześniej, ta funkcja nie służy tylko do zapewnienia, że ​​widzisz najnowszą wersję strony internetowej. Pomaga również w zużyciu pamięci przez Chrome. Nowoczesne przeglądarki mają problem z wyciekami pamięci. Jeśli pozostawisz zbyt wiele otwartych kart zbyt długo, zużycie pamięci Chrome może znacznie wzrosnąć. Pozostawienie jednej karty otwartej zbyt długo może spowodować, że Chrome zużyje dużo pamięci. To z kolei spowalnia przeglądarkę i system. Wyrzucona karta zapobiega temu.

Sprawdź -   Jak zainstalować przeglądarkę Midori w systemie Linux

To, czego potrzebuje Chrome, to dać użytkownikom nieco większą kontrolę nad tą funkcją. Użytkownicy powinni mieć możliwość umieszczania na białej liście kart i / lub domen, których nie należy odrzucać. Ponadto użytkownicy powinni mieć możliwość wyboru, kiedy karta zostanie odrzucona, tj. Okres bezczynności, który spowoduje odrzucenie karty.