Jak wyłączyć automatyczne odtwarzanie podglądu w serwisie Netflix

Netflix nie jest agresywny w rozpowszechnianiu treści, ale to nie znaczy, że nie będzie promować nowych treści na własnej stronie internetowej. Otrzymasz e-maile o nowych treściach, które mogą Cię zainteresować, e-maile informujące o nowym sezonie programu, który oglądasz, już przybył, a także będziesz otrzymywać powiadomienia na telefonie z informacją o nowym sezonie lub o nowym programie . Nieco ostatnią zmianą dokonaną przez usługę było dodanie podglądów autoodtwarzania na stronie głównej, z głośnością. Możesz wyciszyć podgląd i Netflix go zapamięta, ale mimo to użytkownicy nie lubią automatycznego odtwarzania wideo. Obejście tego problemu jest raczej niechlujne, więc Netflix w końcu dodał natywną opcję wyłączenia automatycznego odtwarzania podglądu na wszystkich urządzeniach, z wyjątkiem komputera z systemem Windows 10.

Wyłącz automatyczne odtwarzanie podglądu w serwisie Netflix

To ustawienie jest zarządzane dla poszczególnych profili i można je ustawić w przeglądarce. Odwiedź Netflix w swojej przeglądarce. Jeśli pojawi się monit, wybierz swój profil w sekcji „Kto ogląda”. Proces jest taki sam dla wszystkich profili.

Po przejściu do profilu kliknij ikonę profilu w prawym górnym rogu, a następnie z menu wybierz „Konto”.

Na stronie Konto kliknij „Ustawienia odtwarzania” w sekcji „Mój profil”.

Spowoduje to przejście do strony Ustawienia odtwarzania dla tego profilu. Tutaj odznacz opcję „Automatyczne odtwarzanie podglądu podczas przeglądania na wszystkich urządzeniach”. Kliknij Zapisz u dołu. Na wszelki wypadek zamknij i uruchom ponownie aplikacje Netflix na swoich urządzeniach. Zapowiedzi nie będą już odtwarzane automatycznie.

Jedynym wyjątkiem jest aplikacja Windows 10 UWP. Netflix ma dedykowaną aplikację dla systemu Windows 10 i jest rozwodnioną wersją swojego interfejsu internetowego, jednak aplikacja zapewnia najlepszą możliwą rozdzielczość, której nie można uzyskać w Chrome lub innych przeglądarkach, dlatego wielu użytkowników go preferuje. To ustawienie nie wpłynie na aplikację UWP, przynajmniej nie teraz. Możliwe, że wkrótce zostanie uruchomiona aktualizacja aplikacji, a podglądy będą zgodne z ustawieniami odtwarzania.

Kiedy po raz pierwszy wprowadzono zapowiedzi autoodtwarzania, spóźnili się do aplikacji UWP, więc ustawienie prawdopodobnie też się spóźni. Pamiętaj o sprawdzaniu aktualizacji dostępnych w sklepie Microsoft Store. Podobnie jak interfejs sieciowy, aplikacja UWP pamięta, czy wyciszyłeś podglądy, a ustawienie nie zniknie po zamknięciu i ponownym uruchomieniu aplikacji.