Jak wyłączyć automatyczne pobieranie plików w Whatsapp

Whatsapp umożliwia wysyłanie zdjęć, dokumentów, wiadomości audio i wideo do znajomych. Prawie wszystkie aplikacje do czatu obsługują te podstawowe typy plików i nie bez powodu. Oto niektóre z najczęściej udostępnianych plików. Często możliwość wysyłania plików przez aplikację do czatu jest niezwykle pomocna. Innym razem jest to po prostu drenowanie urządzenia. Whatsapp to energochłonna aplikacja do telefonu. Jeśli używasz go często lub jesteś w zbyt wielu grupach, wyczerpuje to baterię. Ponadto zajmie również znaczną przestrzeń magazynową. Whatsapps domyślnie zapisuje wszystkie pliki przesłane przez wątek czatu. Pliki multimedialne udostępnione w wyciszonym wątku zostaną pobrane po ich odebraniu. Oto, jak możesz wyłączyć automatyczne pobieranie plików w Whatsapp.

Otwórz Whatsapp i przejdź do zakładki Ustawienia.

Wyłącz automatyczne pobieranie

Stuknij opcję Użycie danych i pamięci na karcie Ustawienia. Ekran Wykorzystanie danych i pamięci pozwala wybrać, jaki typ zawartości ma być automatycznie pobierany. Możesz wybrać ustawienia automatycznego pobierania zdjęć, audio, wideo i dokumentów. Stuknij typ treści, dla których chcesz wyłączyć automatyczne pobieranie.

W przypadku każdego rodzaju treści masz trzy opcje; Nigdy, Wi-Fi i Wi-Fi i komórkowe. Aby wyłączyć automatyczne pobieranie w Whatsapp, wybierz opcję „Nigdy” dla każdego typu pliku wymienionego w sekcji Wykorzystanie danych i pamięci.

Pozostałe dwie opcje służą po prostu do oszczędzania przepustowości, jeśli przełączysz się na sieć komórkową.

Wyświetl pliki przy wyłączonym automatycznym pobieraniu

Gdy wyłączysz automatyczne pobieranie plików w Whatsapp, pliki pojawią się w wątku czatu z przyciskiem pobierania nad miniaturą. Nie możesz zobaczyć podglądu pliku. Aby go wyświetlić, musisz dotknąć przycisku pobierania. Plik zacznie się wtedy pobierać. Będzie pobierany niezależnie od tego, czy masz połączenie z siecią komórkową czy Wi-Fi.

Wyłączenie automatycznego pobierania plików w Whatsapp ma swoje wady i zalety. Zaletą jest to, że obrazy, audio i wideo, które Cię nie interesują, nie są zapisywane na Twoim urządzeniu. Są to głównie treści udostępnione w wyciszonych wątkach czatu. Wadą jest to, że to ustawienie dotyczy wszystkich wątków czatu. Niektóre z tych wątków mogą być rzeczywiście istotne. Może być ważne, aby zobaczyć pliki udostępnione Tobie w wątku. Zamiast pobierać je po otrzymaniu, musisz je pobrać ręcznie. Jest to szczególnie irytujące, jeśli jest ich dużo.

Whatsapp nie pozwala wyłączyć tego ustawienia dla poszczególnych wątków.