iOS

Jak wyłączyć dostępność w iOS


Kiedy wypuszczono iOS 8, modelami iPhone’a towarzyszącymi jego wydaniu były iPhone 6 i 6 Plus. Te dwa zestawy były największe pod względem rozmiaru ekranu, jakie Apple wypuściło do tej pory. To ze względu na duży rozmiar ekranu iOS musiał ułatwiać osobom o mniejszych dłoniach korzystanie z telefonów bez upuszczania ich. Apple zrobił to, dodając „Reachability” do iOS. Dostępność jest aktywowana przez dwukrotne dotknięcie przycisku Początek. Spowoduje to obniżenie ekranu do połowy jego części, dzięki czemu mniejsze dłonie z mniejszymi kciukami będą łatwiej sięgać. Ta funkcja działa tylko na urządzeniach z Touch ID i można ją łatwo aktywować przez przypadek. W rzeczywistości często tak jest. Jeśli nie potrzebujesz zasięgu, aby wygodnie korzystać z urządzenia i uznasz to za bardziej uciążliwe niż cokolwiek innego, oto jak możesz to wyłączyć.

Aby wyłączyć dostępność, otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Ogólne> Dostępność i wyłącz Dostępność. To naprawdę wszystko, co musisz zrobić.

ios-osiągalność-1

Dostępność to sposób firmy Apple na zapewnienie użytkownikom o mniejszych dłoniach możliwości wygodnego korzystania z urządzeń z dużym ekranem. Ta funkcja pokazuje przewidywanie ze strony Apple, biorąc pod uwagę, że iPhone 6/6 Plus był pierwszym telefonem z dużym ekranem. W przeciwieństwie do tego, Nexus 5, który ma dokładnie taki sam rozmiar jak iPhone 6, nie ma niczego podobnego, więc użytkownicy, którzy mają problem z dotarciem do górnej części ekranu, ale lubią mieć większy ekran, nie mają zbyt wiele opcji.

Dostępność pomaga, ale oczywiście nie jest to idealne rozwiązanie, biorąc pod uwagę, jak Apple ostatecznie musiało wyprodukować iPhone’a SE dla osób, które wciąż borykały się z problemami pomimo osiągalności. Oczywiście jest całkiem możliwe, że iPhone SE został wypuszczony po prostu dlatego, że ludzie nie chcieli dużego ekranu, ale nadal chcieli iPhone’a.

x