Jak wyłączyć dźwięk uruchamiania w systemie Windows 10

Systemy operacyjne lubią ogłaszać, kiedy zostały właśnie uruchomione. Robią to z krótkim dzwonkiem, który w środku nocy może obudzić wszystkich w domu. Jednym ze sposobów uzyskania takiego dźwięku jest podłączenie słuchawek do systemu lub wyciszenie ich po wyłączeniu. Oczywiście oba wymagają aktywnego działania, aby temu przeciwdziałać. Byłoby znacznie łatwiej po prostu go wyłączyć. Windows miał na to sposób od czasu Windows XP, być może nawet wcześniej. Teraz nie jest inaczej; możesz wyłączyć dźwięk uruchamiania w systemie Windows 10 za pomocą domyślnych ustawień dźwięku. Oto jak.

Otwórz Panel sterowania i kliknij „Sprzęt i dźwięk”. Na ekranie Sprzęt i dźwięk kliknij „Dźwięk”.

Następnie w oknie Dźwięk przejdź do zakładki „Dźwięki”; w sekcji „Zdarzenia programu” zobaczysz pole wyboru o nazwie „Odtwórz dźwięk uruchamiania systemu Windows”. Odznacz to i kliknij „OK”.

To ustawienie działa dla każdego użytkownika; kiedy wyłączysz dźwięk uruchamiania dla jednego użytkownika, nie wyłącza się automatycznie dla wszystkich pozostałych użytkowników. W systemie Windows 10 dźwięk uruchamiania jest odtwarzany, gdy użytkownik minie ekran logowania. Dzięki temu system operacyjny może ograniczyć tę opcję dla każdego użytkownika. Jeśli chcesz wyłączyć dźwięk uruchamiania w systemie Windows 10 dla wszystkich użytkowników, musisz to zrobić dla każdego konta indywidualnie.

Starsze wersje systemu Windows miały tę opcję w obszarze „Zdarzenia programu”. Aby wyłączyć dźwięk uruchamiania, użytkownicy musieli wybrać opcję „Uruchom system Windows” w grupie dźwięków „Windows”. Po wybraniu musisz otworzyć listę rozwijaną na samym dole tego okna i wybrać „Brak” z wymienionych opcji. To skutecznie wyłączyło dźwięk uruchamiania. Znowu było to ustawienie, które działało w zależności od użytkownika.

Dostępnych jest sporo aplikacji, które pozwalają wyciszyć dźwięk uruchamiania, ale w systemie Windows 10 jest to wyjątkowo łatwe, eliminując w ten sposób potrzebę aplikacji innej firmy.

x