Jak wyłączyć dźwięki pisania na iPhonie

iPhone'y mają fizyczny przełącznik do wyłączania dźwięku. Ten przełącznik wyciszy przychodzące alerty dźwiękowe, a telefon będzie wibrować tylko w przypadku otrzymania połączenia, SMS-a lub innego rodzaju alertu. Pomimo przełącznika w pozycji wyciszenia nadal będziesz słyszeć dźwięk podczas odtwarzania filmu. Usłyszysz również dźwięk migawki podczas robienia zdjęcia, usłyszysz dźwięk kliknięcia po zablokowaniu telefonu, a także usłyszysz dźwięk pisania po dotknięciu klawiszy na wirtualnej klawiaturze. Wydaje to sporo dźwięków, których przełącznik nie wycisza. Odtwarzanie wideo to coś, nad czym masz kontrolę, tzn. Możesz zmienić głośność multimediów. Migawki aparatu nie można wyciszyć, ale możesz wyłączyć dźwięki pisania w iOS, tylko nie za pomocą przełącznika dźwięku.

Wyłącz dźwięki pisania

Dźwięki podczas pisania i dźwięk kliknięcia blokady ekranu nie są powiązane z przełącznikiem wyciszania / wyłączania wyciszenia w telefonie iPhone. Są ich własnym otoczeniem. Otwórz aplikację Ustawienia na iPhonie (lub iPadzie, działa to w obu przypadkach) i przejdź do Dźwięki. Przewiń do końca, a zobaczysz dwa przełączniki; jeden do pisania dźwięków, a drugi do dźwięku blokady. Wyłącz je oba.

Po dotknięciu klawisza nie będzie już słychać dźwięku stuknięcia, a po zablokowaniu telefonu lub tabletu nie będzie on odtwarzać informacji zwrotnych audio.

Jeśli zastanawiasz się, co można zrobić z dźwiękiem migawki aparatu, odpowiedź jest niczym. Jeśli zechcesz zrobić jailbreakowi swój telefon, być może uda Ci się znaleźć usprawnienie, które może wyciszyć migawkę aparatu. Możesz też spróbować użyć innej aplikacji do robienia zdjęć i sprawdzić, czy można je zrobić bez dźwięku migawki. Dźwięk migawki był kiedyś czymś, co można było wyciszyć, ale dawało ludziom możliwość robienia zdjęć w sytuacjach, które zagrażały czyjejś prywatności; pomyśl upskirt zdjęcia. Dźwięk migawki ostrzega ludzi w pobliżu, że zostało zrobione zdjęcie, i ma na celu zniechęcić ludzi do „ukradkowego” zdjęcia. Może to być denerwujące, ale, jak mówią, dla większego dobra.

W starszych modelach iPhone'ów nadal może być możliwe wyciszenie dźwięku migawki w aplikacji aparatu, ale mówimy o wyjątkowo starych modelach, które prawdopodobnie nie obsługują najnowszej wersji iOS i prawdopodobnie będą przestarzałe w ciągu najbliższych kilku lat, jeśli nie będą już.