Udostępnij teraz w social media:

Jeśli dotkniesz skrótu klawiaturowego Win + L na pulpicie systemu Windows 10, zablokuje on system. Jeśli masz skonfigurowane hasło lub kod PIN, będziesz musiał je wprowadzić, aby powrócić na pulpit. W zależności od ustawień ekranu, jeśli pozostawisz system zablokowany na chwilę, ekran w końcu się wyłączy. Ustawienie można dostosować, ale jest ono wyzwalane przez brak aktywności systemu, a nie przez stan blokady pulpitu. Jeśli chcesz wyłączyć ekran przy blokadzie systemu, możesz to zrobić za pomocą narzędzia o nazwie SimpleMonitorOff.

Ekran wyłączony przy blokadzie

Ściągnij i zainstaluj SimpleMonitorOff. Aplikacja nie ma interfejsu użytkownika, o którym można by mówić, nie pokazuje również żadnych wskazówek, że jest uruchomiona i jako rozszerzenie, i nie ma wyłącznika. Po zainstalowaniu jest również uruchamiany automatycznie. Zablokuj ekran iw ciągu kilku sekund ekran również się wyłączy. Aplikacja działa zarówno dla wyświetlaczy wewnętrznych, tj. Ekranu laptopa, jak i wyświetlaczy zewnętrznych, czyli monitorów podłączonych do systemu.

Sprawdź -   Jak edytować Szybkie akcje w Centrum akcji w systemie Windows 10

Aplikacja automatycznie dodaje się również do aplikacji startowych, więc będzie działać automatycznie po uruchomieniu systemu. Oczywiście możesz chcieć wyłączyć aplikację lub przynajmniej zatrzymać jej uruchamianie podczas uruchamiania systemu.

Jeśli chcesz wyłączyć aplikację, otwórz Menedżera zadań i na karcie Procesy poszukaj wpisu o nazwie „Przechwytuje blokowaną konsolę (np. Za pomocą Win + L) i wyłącza ekran”. Wybierz go i kliknij przycisk Zakończ zadanie.

Aby zatrzymać uruchamianie aplikacji podczas uruchamiania, otwórz Menedżera zadań i przejdź do zakładki Uruchamianie. Poszukaj „Przechwytuje konsolę, która jest zablokowana (np. Za pomocą Win + L) i wyłącza ekran” i wyłącz ją. Jeśli chcesz ponownie uruchomić aplikację, będziesz musiał znaleźć jej plik EXE w katalogu instalacyjnym (C: Program Files (x86) SimpleMonitorOff) i uruchomić go stamtąd. Uruchomienie aplikacji nie włączy jej automatycznie podczas uruchamiania, ale będziesz musiał zamknąć ją w Menedżerze zadań, gdy chcesz ją zatrzymać.

Sprawdź -   Jak grać w „Super Smash Bros. Melee” Online (z Slippi)

W każdej chwili możesz obudzić ekran, poruszając myszą, naciskając klawisz lub dotykając gładzika. Aplikacja może wyłączyć dowolną liczbę wyświetlaczy podłączonych do systemu. Przetestowaliśmy to z dwoma wyświetlaczami, jednym wewnętrznym i jednym zewnętrznym, i działało bez problemu.