iOS

Jak wyłączyć Face ID z ekranu blokady w iOS 11


Face ID to najnowsza funkcja identyfikacji Apple do odblokowywania telefonu i korzystania z Apple Pay. Jeśli pomyślisz o tym, kiedy po raz pierwszy wprowadzono Touch ID, możesz pamiętać, że w tamtym czasie łatwo było zhakować. Od tego czasu firma Apple ulepszyła ją i uczyniła bezpieczniejszą. Coś podobnego dotyczy Face ID. Nie jest tak, że łatwo jest się włamać. Jest po prostu bardzo łatwy w użyciu. Jeśli ktoś ma Twój telefon, może skierować go w Twoją twarz i odblokować. Możesz nigdy nie wiedzieć, że to się stało. Dlatego istnieje łatwy sposób na wyłączenie funkcji Face ID z ekranu blokady w iOS 11.

W przeszłości dotknęliśmy czegoś podobnego do wyłączania Touch ID z ekranu blokady. Możesz zrobić to samo z Face ID. Istnieją dwie metody, których możesz użyć, aby szybko wyłączyć go z ekranu blokady.

Przycisk zasilania

Jeśli naciśniesz przycisk zasilania pięć razy w krótkim odstępie czasu, wyłączy to zarówno Face ID, jak i Touch ID. Aby włączyć ją ponownie, musisz wprowadzić swoje hasło. Face ID działa tylko na iPhonie X i na szczęście iPhone X nadal ma przycisk zasilania. Jest nieco dłuższy niż w innych modelach iPhone’a, ale pozycja jest taka sama.

Naciśnij przycisk zmniejszania głośności i zasilania

Istnieje szybszy sposób na wyłączenie funkcji Face ID z ekranu blokady w iOS 11. Jeśli naciśniesz jednocześnie przycisk zmniejszania głośności i przycisk zasilania, spowoduje to wyłączenie funkcji Face ID. Uważaj, aby nie nacisnąć przycisku zwiększania głośności i zasilania; w ten sposób robisz zrzut ekranu na iPhonie X.

Jest to przydatne w najgorszym scenariuszu; kiedy jesteś napadnięty. Jeśli odebrano ci telefon, dajesz dostęp do wielu danych osobowych. Ta szybka metoda pozwala powstrzymać kogokolwiek przed użyciem jednej z dwóch metod odblokowywania telefonu.

Apple jest zdania, że ​​ludzie będą rozgrzewać się do Face ID tak samo, jak w przypadku Touch ID. To coś tylko czas pokaże, ale adaptowalność prawdopodobnie będzie wolna, ponieważ Face ID jest dostępny tylko na iPhone X, który jest obecnie najdroższym modelem iPhone’a. IPhone 8 go nie obsługuje, podobnie jak żaden ze starszych modeli. Zaletą jest to, że Face ID jest bardzo szybki i bardzo łatwy w użyciu, ale jest zbyt łatwy w użyciu, co może zniechęcać ludzi do korzystania z niego.

x