Jak wyłączyć Face Unlock w Google Pixel 4 i Pixel 4 XL

Rozpoznanie twarzy jest jednym z Google Pixel 4 i flagowe funkcje Pixel 4 XL. Ale jeśli rozpoznawanie twarzy jest formą zabezpieczenia biometrycznego, z którym nie czujesz się komfortowo, możesz usunąć dane twarzy bezpośrednio z telefonu. Oto jak.

Zacznij od przejścia do menu Ustawienia. Najłatwiej to zrobić, przesuwając dwukrotnie palcem w dół po ekranie głównym, aż zostaną odsłonięte szybkie kafelki. Stamtąd dotknij ikony koła zębatego.

Alternatywnie możesz przesunąć palcem w górę na ekranie głównym, aby otworzyć szufladę aplikacji. Przewiń w dół i wybierz aplikację „Ustawienia”.

Kliknij ikonę koła zębatego Google Pixel 4

Następnie dotknij opcji „Bezpieczeństwo”.

Google Pixel 4 Dotknij Bezpieczeństwo

Na koniec znajdź i naciśnij przycisk „Face Unlock”. Aby kontynuować, musisz wprowadzić blokadę ekranu, niezależnie od tego, czy będzie to hasło, kod PIN czy wzór.

Google Pixel 4 Stuknij Face Unlock

W menu Face Unlock przewiń na dół strony i naciśnij przycisk „Usuń dane twarzy”.

Google Pixel 4 Stuknij Usuń dane twarzy

Google Pixel 4 lub Pixel 4 XL sprawdzi, czy chcesz wyłączyć Face Unlock. Potwierdź, że chcesz usunąć dane twarzy, klikając przycisk „Usuń”.

Google Pixel 4 Stuknij Usuń, aby potwierdzić

Po usunięciu danych funkcja Face Unlock zostanie wyłączona w telefonie. Blokada ekranu pozostanie na swoim miejscu, zapewniając bezpieczeństwo urządzenia.