Jak wyłączyć funkcję automatycznego rozwijania menu Start w systemie Windows 10

Jeśli zaktualizowałeś system Windows 10 do 1909, prawdopodobnie zauważyłeś, że Menu Start ma nową, małą sztuczkę. Po najechaniu kursorem myszy na kartę Wszystkie listy, rozwija się on automatycznie. Nikt tego nie prosił. I tak to robi. Nie ma przełącznika Wyłącz, więc jeśli chcesz wyłączyć funkcję automatycznego rozwijania Menu Start, musisz to zrobić za pośrednictwem aplikacji innej firmy o nazwie Mach2.

Mach2 to aplikacja, która może edytować przełączniki funkcji w systemie Windows 10. Przełącznik jest w zasadzie sposobem włączania lub wyłączania niektórych funkcji w systemie operacyjnym. Nie można zmienić stanu przełączenia z rejestru systemu Windows, więc ta aplikacja jest naprawdę najłatwiejszym sposobem na zrobienie tego.

Zrób to na własne ryzyko. Przetestowaliśmy wszystko i działa, i nic się nie psuje, ale nadal powinieneś ponosić z tym wszelkie ryzyko.

Wyłącz automatyczne rozwijanie menu Start

Pobierz Mach2. Wyodrębnij spakowany plik. Nie musisz instalować aplikacji. Otwórz wiersz polecenia z uprawnieniami administratora. Użyj polecenia cd, aby przejść do wyodrębnionego folderu.

Przykład

cd "C:UsersfatiwDownloadsmach2_0.3.0.0_x64"

Po przejściu do folderu użyj następującego polecenia, aby wyłączyć funkcję automatycznego rozwijania menu Start.

mach2 disable 18715789

Po uruchomieniu polecenia uruchom ponownie komputer. Po kolejnym najechaniu myszką na zakładki Wszystkie aplikacje w menu Start nie zostanie ono automatycznie rozwinięte.

Aby cofnąć tę zmianę, musisz ponownie otworzyć wiersz polecenia z uprawnieniami administratora. Użyj polecenia cd, aby przejść do folderu z aplikacją Mach2. Uruchom następujące polecenie, a następnie uruchom ponownie system.

mach2 enable 18715789

Jeśli chcesz wiedzieć, co robi polecenie, w zasadzie włącza / wyłącza przełącznik nr 18715789. Przełącznik nr 18715789 to przełącznik, który kontroluje funkcję automatycznego rozwijania w menu Start.

Funkcja automatycznego rozwijania jest czymś, o co tak naprawdę nikt nie prosił. Jest też trochę za szybki; możesz przypadkowo najechać kursorem myszy na kartę Wszystkie aplikacje i po prostu się rozwija. To dziwna funkcja, biorąc pod uwagę, że użytkownicy mogą wyświetlać lub ukrywać listę Wszystkie aplikacje w menu Start.

Jeśli to się nie powiedzie, możesz napotkać problemy z menu Start. Jeśli tak się stanie, niewiele możesz zrobić. Windows 10 ma narzędzie do rozwiązywania problemów z menu Start, które można uruchomić, ale jeśli to nie pomoże, może być konieczne utworzenie nowego konta użytkownika lub ponowna instalacja / zresetowanie systemu Windows 10. Jak już powiedzieliśmy, wypróbuj to na własną rękę ryzyko.

x