Udostępnij teraz w social media:

Od lat radzono nam, aby nigdy nie wyciągać USB z komputera. Musi zostać prawidłowo wysunięty, a jeśli urządzenie jest używane przez aplikację lub proces, system Windows nie pozwala go usunąć. Okazuje się, że możesz wyłączyć tę konkretną funkcję i po prostu od razu wyciągnąć USB lub urządzenie zewnętrzne. Oto, jak możesz wyłączyć funkcję „Bezpieczne usuwanie sprzętu” w systemie Windows 10.

Nie musisz tego robić w systemie Windows 10 1809, ponieważ jest to ustawienie domyślne.

Wyłącz opcję „Bezpieczne usuwanie sprzętu”

Podłącz zewnętrzne urządzenie magazynujące do komputera z systemem Windows 10. Otwórz aplikację Zarządzanie dyskami. Możesz go wyszukać w wyszukiwarce Windows. Wyniki wyszukiwania nie pokażą nazwy aplikacji do zarządzania dyskami. Zamiast tego zobaczysz listę „Utwórz i sformatuj partycje dysku twardego”. Wybierz to, a otworzy aplikację Zarządzanie dyskami.

Sprawdź -   Jak automatycznie łączyć się z VPN dla określonych aplikacji w systemie Windows 10

Po otwarciu aplikacji Zarządzanie dyskami kliknij prawym przyciskiem myszy nazwę urządzenia zewnętrznego w panelu u dołu. Nie klikaj prawym przyciskiem myszy paska pamięci dysku. Kliknij prawym przyciskiem myszy jego nazwę iz menu kontekstowego wybierz Właściwości.

W oknie Właściwości przejdź do zakładki Zasady. Istnieją dwie zasady, które można skonfigurować, ale ta, która jest istotna, to „Zasady usuwania”. Wybierz zasadę „Szybkie usuwanie (domyślne)”. Ta zasada, ponieważ jest domyślna, może już być wybrana. Jeśli nie, wybierz go i kliknij OK.

Po wprowadzeniu tej zmiany będziesz musiał ponownie uruchomić komputer, aby została zastosowana.

Zastosowanie tej zasady umożliwia usunięcie zewnętrznego urządzenia pamięci bez wysuwania go. Jeśli jednak spróbujesz go wysunąć, system Windows 10 mimo to zatrzyma go i pozwoli ci go usunąć. W niektórych przypadkach możesz zobaczyć komunikat informujący, że urządzenia nie można zatrzymać, ponieważ jest używane. Jeśli chcesz, możesz zignorować wiadomość i po prostu usunąć urządzenie.

Sprawdź -   Jak łatwo instalować aplikacje za pomocą Menedżera pakietów systemu Windows 10 (przy użyciu winstall)

Zapisuj pamięć podręczną dla dysków zewnętrznych

Pamięć podręczna zapisu umożliwia szybsze działanie systemu, gdy musi współpracować z dyskiem zewnętrznym. Gromadzi polecenia wysyłane do urządzenia w pamięci RAM, aby urządzenie zewnętrzne mogło je odczytać / odebrać, gdy będzie gotowe. Twój system może być w stanie odczytywać / zapisywać polecenia szybciej niż dysk zewnętrzny, a buforowanie zapisu umożliwia pracę bez zauważalnej różnicy.

Wyłączenie pamięci podręcznej zapisu prawdopodobnie spowoduje wolniejsze czasy odczytu / zapisu podczas uzyskiwania dostępu do dysków zewnętrznych. Jeśli masz już nawyk bezpiecznego usuwania dysków zewnętrznych, możesz włączyć pamięć podręczną zapisu, aby uzyskać lepszą wydajność.