Jak wyłączyć (i włączyć) JavaScript w Google Chrome

Możesz się zastanawiać, jak wygląda witryna z JavaScriptem lub bez niego. W przeglądarce Chrome JavaScript jest domyślnie włączony, ale możesz go dość szybko wyłączyć, aby zobaczyć, jak wygląda witryna bez wszystkich ruchomych części. Oto jak.

Dlaczego powinienem włączyć lub wyłączyć JavaScript?

Nowoczesne strony internetowe mają wiele ruchomych części. Prawie w każdym magazynie i blogu internetowym wyświetlane są reklamy wspierające personel serwisu. Przy włączonej obsłudze JavaScript możesz zobaczyć te reklamy (i w rezultacie wspierać witrynę).

Większość stron internetowych wymaga włączenia obsługi JavaScript, aby wszystkie jego dzwonki i gwizdki działały poprawnie. Na przykład, jeśli wyłączysz JavaScript w swojej przeglądarce, możesz pożegnać się z automatycznymi aktualizacjami osi czasu na Twitterze. Dzięki włączonej obsłudze JavaScript możesz korzystać z większości funkcji, dzięki którym strony internetowe są świetne.

Może się jednak zdarzyć, że zechcesz zablokować reklamy w niektórych witrynach lub zobaczyć, jak wygląda witryna bez włączonej obsługi JavaScript. W Google Chrome możesz całkowicie wyłączyć JavaScript lub tylko dla poszczególnych witryn. Jeśli później zmienisz zdanie, możesz łatwo ponownie włączyć JavaScript.

Oto jak to się robi.

Wyłącz i włącz JavaScript w ustawieniach Chrome

Najłatwiejszym sposobem uzyskania dostępu do menu opcji JavaScript w przeglądarce Google Chrome jest wprowadzenie tego adresu URL w pasku adresu przeglądarki Chrome:

Chrome: // settings / content / javascript

Jeśli chcesz się tam dostać w staroświecki sposób, musisz wybrać ikonę trzech pionowych kropek w prawym górnym rogu okna przeglądarki.

U dołu menu rozwijanego, które się pojawi, wybierz „Ustawienia”.

Opcja ustawień w menu rozwijanym

Znajdź sekcję „Prywatność i bezpieczeństwo” i wybierz „Ustawienia witryny”.

Opcja ustawień witryny

Na koniec kliknij „JavaScript” w grupie „Uprawnienia”.

Opcja Javascript

Domyślnie JavaScript jest włączony. Aby wyłączyć JavaScript, przesuń suwak w lewo (klikając go) obok opcji „Dozwolone”. Włącz ponownie JavaScript, przesuwając suwak z powrotem w prawo.

Zezwalaj lub wyłącz suwak javascript

Zezwalaj lub blokuj JavaScript w określonych witrynach

Jak wspomniano wcześniej, możesz również włączyć lub wyłączyć JavaScript dla określonych witryn. Aby to zrobić, wróć do menu ustawień JavaScript w Chrome, przechodząc pod ten adres URL:

Chrome: // settings / content / javascript

Tam zobaczysz sekcje „Zablokuj” i „Zezwól”. Wybierz „Dodaj” obok Blokuj (1) lub Zezwól (2), w zależności od tego, czy chcesz odpowiednio wyłączyć, czy włączyć JavaScript w witrynie.

Zezwalaj i blokuj JavaScript w określonych witrynach

Pojawi się okno „Dodaj witrynę”. Wprowadź adres URL witryny, a następnie kliknij przycisk „Dodaj”.

Wpisz adres URL, aby zezwolić lub zablokować JavaScript

Witryna pojawi się teraz na liście „Zablokuj” lub „Zezwalaj”, co oznacza, że ​​przy następnej wizycie w tej witrynie JavaScript zostanie odpowiednio wyłączony lub włączony.

przykład pokazujący listę bloków

Wyłącz JavaScript za pomocą Chrome DevTools for Testing

Jeśli JavaScript jest włączony w Chrome i chcesz zobaczyć, jak wygląda konkretna witryna bez przechodzenia przez menu ustawień, możesz wyłączyć JavaScript w Narzędziach dla programistów Chrome, gdy jesteś w tej witrynie. Należy tego jednak używać tylko do celów testowych, ponieważ JavaScript zostanie ponownie włączony w witrynie po zamknięciu DevTools.

Gdy jesteś na stronie, otwórz DevTools. Możesz to zrobić, klikając prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu witryny i wybierając „Sprawdź”.

Sprawdź opcję

Alternatywnie możesz użyć skrótu klawiaturowego Control + Shift + 3 (Windows) lub Command + Opcja + 3 (Mac).

Gdy jesteś w DevTools, otwórz menu Command, naciskając Control + Shift + P (Windows) lub Command + Shift + P (Mac).

menu poleceń

Na pasku wyszukiwania w menu Polecenie wpisz „JavaScript”, wybierz „Wyłącz JavaScript”, a następnie naciśnij klawisz Enter, aby uruchomić polecenie wyłączenia JavaScript.

wyłącz polecenie javascript

JavaScript jest teraz wyłączony dla tej witryny. Możesz najechać kursorem na żółtą ikonę ostrzeżenia obok karty „Źródła”, aby sprawdzić, czy JavaScript jest wyłączony.

javascript jest wyłączone ostrzeżenie

x