Udostępnij teraz w social media:

Nie możesz używać urządzenia Apple bez Apple ID. Jest potrzebny do pobierania aplikacji ze sklepu App Store na urządzenie z systemem iOS. Na macOS możesz pobierać aplikacje spoza sklepu Mac App Store, ale wiele z nich jest dostępnych tylko tam. Po podłączeniu identyfikatora Apple ID do któregokolwiek z tych urządzeń uruchamia również inne usługi, z których jedną jest Instant Hotspot na iOS.

Instant Hotspot na iOS umożliwia innym urządzeniom Apple, takim jak komputery Mac i iPady, które używają tego samego Apple ID, aby aktywować hotspot na urządzeniu iOS. Nigdy nie musisz wchodzić w interakcje ze swoim iPhonem. Hotspot włączy się po prostu z innego urządzenia. Jeśli nie podoba ci się ta funkcja i szukasz wyłącznika, będziesz rozczarowany. Nie ma wyłącznika, ale to nie znaczy, że nie możesz wyłączyć Instant Hotspot na iOS. Możesz, ale ma to wadę.

Sprawdź -   Jak sortować utwory według tytułów w aplikacji muzycznej w systemie iOS 10

Wyłącz Instant Hotspot

Instant Hotspot opiera się na Twoim Apple ID, ale działa przez iCloud. Jeśli wylogujesz się z iCloud na swoim urządzeniu iOS, nie będziesz mógł włączyć hotspotu na komputerze Mac.

Jeśli wylogujesz się z iCloud, będziesz musiał zrezygnować z korzystania z usług takich jak Znajdź mój telefon, synchronizacja schowka i synchronizacja pęku kluczy z komputerem Mac. Zdecyduj, czy chcesz odpuścić, a następnie wyloguj się z iCloud.

Otwórz aplikację Ustawienia i dotknij swojego konta u góry. Na ekranie Apple ID przewiń do samego dołu. Stuknij opcję Wyloguj się. Zobaczysz menu z pytaniem, czy chcesz wylogować się z iCloud lub Sklepu, czy z obu. Stuknij opcję iCloud.

Sprawdź -   Jak ograniczyć dostęp do lokalizacji dla Ubera na iOS

To powinno załatwić sprawę, ale oczywiście ma ograniczenia. Jeśli chcesz mieć możliwość korzystania z funkcji Znajdź mój telefon, możesz spróbować zalogować się do iCloud przy użyciu innego Apple ID.

Ekosystem Apple jest świetny, ale nie zapewnia użytkownikom precyzyjnej kontroli nad jego funkcjami, zwłaszcza tymi, które działają między różnymi urządzeniami. Możesz wyłączyć synchronizację iCloud dla poszczególnych aplikacji, ale z jakiegoś powodu nie dla Instant Hotspot. W żadnym panelu ustawień nie ma nic, co mogłoby go wyłączyć, aw niektórych przypadkach może to być problem z bezpieczeństwem.

Użytkownicy od jakiegoś czasu szukali sposobu, aby to wyłączyć, a fora społeczności Apple są tego świadectwem. Ta funkcja ma kilka lat i Apple prawdopodobnie nie zmieni jej w najbliższym czasie.

Sprawdź -   Jak zwiększyć rozmiar tekstu witryny w systemie Android