Jak wyłączyć inteligentne odpowiedzi w Gmailu

Gmail dodał inteligentne odpowiedzi do swojego interfejsu internetowego i aplikacji mobilnych. Inteligentne odpowiedzi w Gmailu były początkowo wprowadzane do Inbox, a następnie przenoszone do głównych aplikacji Gmail. Są to powszechnie używane odpowiedzi, których ludzie używają, na przykład Dziękuję, Brzmi dobrze lub coś w tym rodzaju. W zasadzie oszczędza użytkownikom kłopotu z wpisaniem ogólnej odpowiedzi. Są szczególnie przydatne na urządzeniach mobilnych. Jeśli jednak nie uznasz ich za przydatne, możesz wyłączyć inteligentne odpowiedzi w Gmailu.

Inteligentne odpowiedzi są dostępne zarówno w Gmailu internetowym, jak iw aplikacjach mobilnych, jednak tylko aplikacje mobilne mają opcję ich wyłączenia.

Wyłącz inteligentne odpowiedzi

Otwórz aplikację Gmail na swoim iPhonie lub telefonie z Androidem. Dotknij ikony hamburgera w lewym górnym rogu, aby otworzyć szufladę nawigacji. Przewiń do samego końca szuflady nawigacji i dotknij opcji Ustawienia. Na ekranie Ustawienia zobaczysz opcję „Ustawienia ogólne”. Są to ustawienia specyficzne dla aplikacji i aby wyłączyć inteligentne odpowiedzi, potrzebujesz ustawień specyficznych dla konta. Dotknij swojego konta na ekranie Ustawienia. Jeśli masz skonfigurowanych wiele kont, musisz wyłączyć inteligentne odpowiedzi dla każdego z nich osobno.

Na ekranie ustawień konta zobaczysz przełącznik Inteligentna odpowiedź. Wyłącz to, a inteligentne odpowiedzi zostaną wyłączone.

Inteligentne odpowiedzi są, jak sama nazwa wskazuje, świadome kontekstu. Nie podadzą ci tych samych 4-5 odpowiedzi, gdy otworzysz wiadomość e-mail. Funkcja uczy się, odczytując coraz więcej Twoich e-maili i analizując, których odpowiedzi używasz, a które ignorujesz. Jeśli wyłączasz tę funkcję, ponieważ odpowiedzi nie są wystarczająco przydatne lub rzadko widzisz taką, której możesz użyć, spróbuj użyć tej funkcji nieco częściej, aby sprawdzić, czy będzie lepiej.

Funkcja staje się lepsza w miarę użytkowania, więc jeśli zrezygnowałeś z niej zbyt wcześnie, może to być powód, dla którego nie jest ona tak przydatna dla Ciebie, jak dla innych.

Jeśli chodzi o wyłączenie go w wersji internetowej, na forach produktów Google jest kilka wątków, w których użytkownicy proszą o sposób wyłączenia go w wersji internetowej, ale nie ma nic obiecującego ani wskazującego, że kiedykolwiek się wydarzy. Użytkownicy nie zgłosili, że wyłączenie go w aplikacjach mobilnych spowoduje wyłączenie go w Internecie. Jest to czysto anegdotyczne, ale inteligentne odpowiedzi są bardziej aktywne w aplikacjach mobilnych niż w wersji internetowej, więc jest to mniej uciążliwe.

x