Jak wyłączyć klawisz Windows w systemie Windows 10

Przypadkowe naciśnięcie klawisza Windows na klawiaturze może być bardzo irytujące. Czasami wyrzuca Cię z gry pełnoekranowej, otwierając menu Start lub nieumyślnie uruchamiając skrót. Na szczęście istnieje sposób na wyłączenie klucza na komputerze z systemem Windows 10. Oto jak.

Najłatwiejszym sposobem wyłączenia klucza Windows jest użycie bezpłatnego narzędzia Microsoft PowerToys. Dzięki PowerToys możesz zmienić przypisanie dowolnego klawisza, aby pełnił funkcję dowolnego innego. W tym przypadku zmienimy klawisz Windows na „Niezdefiniowany”, co oznacza, że ​​po naciśnięciu nic się nie stanie.

Aby wyłączyć klawisz Windows, pobierz Microsoft PowerToys jeśli jeszcze go nie masz zainstalowanego. Uruchom PowerToys i kliknij „Menedżer klawiatury” na pasku bocznym, a następnie kliknij „Przypisz ponownie klawisz”.

W oknie „Zmień mapę klawiatury” kliknij przycisk „+” ze znakiem plus, aby dodać definicję mapowania.

Kliknij znak plus (+) w

Aby zmienić przypisanie klawiszy, w lewej kolumnie wybierz klucz, który chcesz zmienić, a następnie określ, co ma robić w prawej kolumnie.

Korzystając z menu rozwijanego pod nagłówkiem „Klucz:” po lewej stronie, wybierz opcję „Wygraj”. W sekcji „Zamapowane na” po prawej stronie kliknij menu i wybierz „Niezdefiniowane”.

W PowerToys wybierz klawisz Win i Unassigned w Menedżerze klawiatury w systemie Windows 10

Kliknij „OK”, a system Windows ostrzeże Cię, że nie będziesz mógł użyć klucza Windows, ponieważ będzie on nieprzypisany. Kliknij „Mimo to kontynuuj”.

Kliknij

Następnie klawisz Windows powinien zostać wyłączony. Twoje ustawienia zostały zapisane i możesz zamknąć PowerToys i normalnie korzystać z komputera.

W przeciwieństwie do innych sposobów ponownego mapowania kluczy, takich jak używanie SharpKeys i rejestru systemu Windows, nie musisz się wylogowywać ani ponownie uruchamiać, aby zmiana zaczęła obowiązywać. Klawisz Windows zostanie natychmiast wyłączony.

Jak ponownie włączyć klucz Windows

Jeśli zmienisz zdanie i chcesz ponownie włączyć klawisz Windows, uruchom PowerToys i przejdź do Menedżera klawiatury> Zmień przypisanie klucza.

Znajdź mapowanie „Win -> Undefined” i kliknij ikonę pobliskiego kosza, aby je usunąć. Następnie kliknij „OK”, aby zamknąć okno. Po tym klucz Windows będzie działał normalnie.

x